W drugiej kolejce I Ligi Futsalu Kobiet KS Włókniarz Białystok wygrał z zespołem AZS UWM HIGH HEELS Olsztyn 6:1 po bramkach Karoliny Szóstko, Marleny Kalisz, Oli Sokołowskiej, Leny Trofimiuk i Uli Onoszko. Zwycięstwo pozwoliło wskoczyć w tabeli na pozycję lidera grupy północnej 1LFK.

Mecz lepiej rozpoczęły przyjezdne, kilka razy wyprowadzając groźne kontrataki po błędach w wyprowadzeniu piłki naszego zespołu spowodowanymi duża tremą, wręcz plączącą nogi. Dużo spokoju w grę zespołu wniosła Marlena Kalisz, najbardziej doświadczona zawodniczka gospodyń nie uległa emocjom, tonowała koleżanki a w 3 minucie meczu dodatkowo wyprowadziła nasz zespół na prowadzenie. Od tego momentu przysłowiowe ciśnienie zeszło z młodych białostoczczanek, które w pełni zdominowały zawody. W 17 minucie meczu, po świetnej zespołowej akcji całego zespołu,  na 2:0 podwyższyła Karolina Szóstko. Jeszcze w pierwszej połowie na 3:0 podwyższyła Lena Trofimiuk, wykorzystując rzut karny podyktowany za zagranie ręką w polu karny jednej z zawodniczek z pola olsztyńskiego zespołu.

Druga połowa nie zmieniła obrazu gry, co rusz napływały ataki na bramkę akademiczanek, jednak świetnie dysponowana tego dnia była golkiperka przyjezdnych. W 26 minucie meczu, jednak nie miała nic do powiedzenia. Po ładnej akcji trójkowej, sam na sam z bramkarką znalazła się Ula Onoszko i skierowała piłkę do siatki. Kolejna bramka troszkę uśpiła czujność naszej obrony, przez co po rzucie rożnym tracimy bramkę na 4:1. Stracony gol podziałał jak płachta na byka, w ciągu trzech minut odpowiadamy kolejnymi dwoma trafieniami w wykonaniu Karoliny Szóstko i Oli Sokołowskiej, a mecz kończy się wynikiem 6:1.

Mimo, iż mamy o jedno spotkanie rozegrane mniej od reszty zespołów, dzięki tak okazałemu zwycięstwu, meldujemy się na czele tabeli 1 Ligi Futsalu kobiet grupy północnej.

Skład: Kosowska, Fiedorczuk; Sokołowska, Szóstko, Lasota, Kędzia, Boguszewska, Kalisz, Onoszko, Trofimiuk, Borowska, Piekarska, Duchnowska, Jakimiuk