W sobotę 10.11.2018r  Nasza kobieca pierwsza drużyna, wystepująca w II lidze kobiet udała sie do Suwałk, by rozegrać swój ostatni mecz w rundzie jesiennej, przeciwnik – Akademia 2012 Suwałki. Spotkanie prestiżowe, bo oprócz ważnych ligowych punktów, były to Derby Podlasia, pierwsze od dwóch lat w II lidze, a Nasze pierwsze w historii na tym szczeblu rozgrywkowym. Mecz bardzo ciekawy, jak to derby, z dużą ilością walki, sytuacji podbramkowych i dramaturgii.

Spotkanie lepiej zaczęły przeciwniczki, które już w drugiej minucie meczu, za sprawą najlepszej strzelczyni swojego zespołu, oraz całej ligi, Aleksandry Bieryło, wyszły na prowadzenie. Odpowiedź włókniarek była błyskawiczna, nie minęło 5 minut, a wynik na tablicy wskazywał 1:1 po świetnej zespołowej akcji i bramce Martyny Duchnowskiej. W 21 minucie meczu, sędzia główna podyktowała rzut karny za faul na Oli Kwiatkowskiej, który za bramke zamieniła Julka Lasota. Gdy już wszyscy zaczęli myśleć o zejściu na przerwę, niespodziewanie do remisu doprowadziła po raz kolejny Bieryło.

Drugą połowę po raz kolejny lepiej zaczęły gospodynie, jednak tym razem nie przełożyło się to na zdobycze bramkowe. Białostoczczanki z każda minutą zaczęły co raz mocniej przeważać co udokumentowały najpierw bramką Moniki Boguszewskiej, która wykorzystała sytuację sam na sam z bramkarką akademiczanek, a nastepnie wynik meczu ustaliła Martyna Duchnowska popisując się pięknym lobem nad interweniującą golkiperką.

Na koniec meczu była wielka radość z wygrania derbowej potyczki ale również… Wielki smutek, gdyż najprawdopodobniej był to ostatni mecz Oli Kwiatkowskiej w naszej drużynie…

Z tego miejsca Klub Sportowy Włókniarz Białystok – drużyna, sztab, Zarząd i wszyscy sypatycy Klubu bardzo dziękują Oli za ten rok, kiedy cieszyła nas nie tylko swoją grą, ale przede wszystkim niezwykłą osobowością i uśmiechem.

Ola – zawsze będziesz częścią naszej niebiesko-biało-zielonej rodziny!!!

Akademia 2012 Suwałki – Włókniarz Białystok 2:4
Bieryło 2x – Duchnowska 2x, Lasota, Boguszewska

Skład: Kosowska – Kędzia, Sokołowska, Jakimiuk (Omelianowicz), Trofimiuk, Lasota, Szóstko, Kalisz (Januszkiewicz), Boguszewska, Kwiatkowska (Kowrach), Duchnowska (Piekarska).

PARTNER
SPONSORZY TECHNICZNI
TABELE WYNIKÓW