IMAG0233Rewelacyjnie spisały się Nasze seniorki w Mistrzostwach województwa Podlaskiego w futsalu kobiet „Super Women 2017”. W turnieju gdzie rywalizowały najlepsze zespoły kobiece z naszego województwa zajęły wysokie II Miejsce i zostały WICEMISTZYNIAMI WOJEÓWDZTWA PODLASKIEGO W FUTSALU.
W turnieju rozgrywanym w Goniądzu wzięły udział prawie wszystkie podlaskie kobiece zespoły (zabrakło jedynie zespołu z Bielska Podlaskiego).  Mieliśmy okazję zmierzenia się z zespołami z  I ligi futsalu, II i III ligi z trawy, oraz zespołami na co dzień nie uczestniczącymi w rozgrywach z ramienia PZPN, lecz występującymi w okolicznościowych turniejach typu Coca-Cola. Turniej rozgrywany był systemem w formie ligi inaczej nazywany „każdy z każdym”, co jest najbardziej sprawiedliwym sposobem wyłonienia zwycięsców.

Cały turniej Nasze zawodniczki pokazywały WIELKIE umiejętności, wolę walki i chęci sięgnięcia po najwyższy laur – Mistrzostwo Województwa. Zabrakło niewiele, gdyż dziewczyny wygrały 4/6 meczy, doznając tylko jednej porażki, z obrońcą tytułu. W tym meczu również nie byliśmy zespołem słabszym, lecz zdecydowanie zaważyło doświadczenie i obycie boiskowe w I lidze futsalu. Zważając jednak na to że byliśmy najmłodszą ekipą w turnieju (w składzie mieliśmy tylko jedną pełnoletnią zawodniczkę), należy z dużym optymizmem patrzeć w przyszłość!!!
Po takich zawodach w naszym wykonaniu nie obyło się również bez nagród indywidualnych, Najlepszą zawodniczką turnieju została Gabrysia Kędzia, zaś dodatkowe wyróżnienie przypadło Dominice Szaciłowskiej.
Brawa należą się całemu zespołowi, dziewczyny pokazały że umiejętności mają wielkie, a co cieszy najbardziej, każda wchodząca na boisko zawodniczka, wnosiła coś pozytywnego do gry drużyny, przez co nie mieliśmy słabych punktów!!!

Skład Wicemistrzyń:
Magda Kosowska, Olga Fiedorczuk, Aleksandra Sokołowska, Julia Lasota, Gabriela Kędzia, Urszula Onoszko, Dominika Szaciłowska, Karolina Szóstko, Martyna Rutkowska, Zuzanna Piekarska, Julia Kowrach, Emilia Niedźwiecka.
BRAWO DZIEWCZYNY!!!

WYNIKI:

Włókniarz Białystok – Akademia 2012 Suwałki 1:0 (Szaciłowska)
Włókniarz Białystok – Orkan Poświętne 3:2 (Lasota, Onoszko, Kędzia)
Włókniarz Białystok – Ekosport Białystok 1:1 (Onoszko)
Włókniarz Białystok – Biebrza Goniądz 1:0 (Lasota)

Włókniarz Białystok – Helios 0:2
Włókniarz Białystok – Forty Piątnica 3:0 (Szaciłowska, Kowrach, Lasota)

TABELA:
1. Helios Białystok 18pkt 15-1

2. WŁÓKNIARZ BIAŁYSTOK 13pkt 9-5

3. Akademia 2012 Suwałki 10pkt 8-6

4. Orkan Poświętne 8pkt 7-9

5. Ekosport Białystok 4pkt 2-5

6. Biebrza Goniądz 4pkt 1-8

7. Forty Piątnica 1pkt 1-9

 

PARTNER
SPONSORZY TECHNICZNI
TABELE WYNIKÓW