W środę odbył się półfinał Okręgowego Pucharu Polski w którym Włókniarki zmierzyły się z rywalem zza miedzy, zespołem Ekosportu. Mecz ten był przede wszystkim okazja do pokazania się dziewczynom, które mocno walczą o pierwszy skład w drugoligowym zespole.

Wynik meczy bardzo szybko, bo już w 11 minucie otworzyła Marlena Kalisz, która wykorzystała dośrodkowanie z rzutu rożnego Moniki Boguszewskiej i błąd w chwycie piłki bramkarki rywali. Z każdą minutą sytuacji podbramkowych było co raz więcej, aż w 30 minucie spotkania bardzo dobre dośrodkowanie Zuzi Piekarskiej wykorzystała wspomniana wcześniej Monika Boguszewska.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił, w dalszym ciągu atakowały Włókniarki, a przeciwnik ograniczał się do kontrataków. Akcje ofensywne przyniosły efekt, najpierw w 53 minucie meczu bramkę strzeliła Martyna Duchnowska po podaniu Marleny Kalisz, a 7 minut później na 4:0 podwyższyła Monika Boguszewska. Przeciwniczki nie poddawały się i taka postawa została nagrodzona bramką na 4:1, jednak to było wszystko na co było stać w tym meczu zespół Ekosportu i to My  mogliśmy się cieszyć z awansu do Finału.

Ekosport Białystok – Włókniarz Białystok 1:4
Kalisz, Boguszewska 2x, Duchnowska

Skład: Fiedorczuk; Trofimiuk, Januszkiewicz, Jakimiuk, Brzózko; Kowrach (Onoszko), Piekarska, Sokołowska (Szóstko), Kalisz, Boguszewska, Duchnowska.

Już w sobotę o 13:00 na bocznym boisku Stadionu Miejskiego w Białymstoku odbędzie się mecz na szczycie, jeden z głównych pretendentów do awansu, Loczki Wyszków przyjedzie by sprawdzić formę naszych młodych gniewnych.

W niedzielę o 13:00 zaś, na własnym boisku przy ul. Sokólskiej 1 w Białymstoku swoje zmagania w III lidze rozpoczną rezerwy, będące zarazem zapleczem dla drugoligowego zespołu, oraz miejscem do ogrywania się Juniorkom Młodszym, które na wiosnę występować będą w Międzywojewódzkiej Lidze Juniorek Młodszych.