Bardzo dobrym, aczkolwiek pechowym wynikiem zakończyły się Półfinały Mistrzostw Polski w kategorii młodziczki które odbyły się w Olsztynie. Nasze młode adeptki zajęły szóste miejsce w turnieju eliminacyjnym do finału finałów, gdzie przepustkę dostawały dwie najlepsze drużyny. Wynik w Naszym wypadku nie był najważniejszy, gdyż byliśmy jednym z najmniej doświadczonych zespołów, oraz zdecydowanie najmłodszym i najkrócej trenującym (nasza sekcja trenuje od sierpnia), tak więc doświadczenie nabyte na tak dużej imprezie jest nieocenione, tym bardziej biorąc pod uwagę jak szybko Nasze dziewczyny się rozwijają oraz jak mocno i rzetelnie trenują.

młodziczkii

Wracając do turnieju. W grupie los skojarzył nas z Gminą Kozłowo, Szóstką Inowrocław, oraz murowanym faworytem do Mistrzostwa Polski MUKS Pragą Warszawa. Młode Włókniareczki turniej zaczęły nad wyraz dobrze pokonując w pierwszym meczu Gminę Kozłowo 4:2, po ciekawej, składnej i prowadzonej w szybkim tempie grze.

Drugi mecz to niestety porażka z mocnym aczkolwiek jak najbardziej w Naszym zasięgu mistrzem województwa Kujawsko-Pomorskiego Szóstką Inowrocław. Mocno świecące słońce, sztuczna murawa i długa przerwa wpłynęły negatywnie na Nasze dziewczyny, które mecz zaczęły bardzo sennie, szybko wykorzystały przeciwniczki strzelając dwie bramki. Po tych ciosach Włókniareczki starały się jak mogły, ruszyły mocniej i zdecydowaniej, jednak dobrze ustawiona i agresywnie grająca defensywa drużyny z Inowrocławia „dowiozła” wynik 2:0 i to one cieszyły się z 3 punktów.

Trzeci mecz miał zdecydować kto z naszej grupy awansuje, bardzo zdeterminowana i niesamowicie szybko i skutecznie grająca drużyna MUKS Praga Warszawa nie dała Nam większych szans na to by jeszcze wierzyć że to my a nie one będą cieszyć się z awansu do półfinałów.

Zajmując 3 miejsce w grupie Włókniareczki trafiły na znaną nam drużynę Wissy Szczuczyn z którą zdecydowanie i bez większych problemów pokonały, rażąc przy tym niesamowitą nieskutecznością i nieporadnościa pod bramką przeciwnika. Wynik 2:0 dający nam możliwość walki o 5 miejsce.

W meczu o miejsce 5 przyszło nam się zmierzyć z drużyną Kania Toruń. Większość Naszych zawodniczek znały przeciwniczki choćby z niedawnego mecz kadry województwa w Toruniu, gdzie nasze przegrały 0:4. Pałając chęcią rewanżu Pierwsza połowa to istna dominacja Naszych młodych białostoczczanek. Agresywna, bardzo skuteczna obrona, szybki atak, bardzo dokładne i „penetrujące” piłki prostopadłe i do przerwy wygrywamy 2:0. Od początku drugiej połowy nic nie wskazywało na to że los się odwróci (dwie niewykorzystane sytuacje sam na sam naszych napastniczek), jednak było inaczej… W 3 minucie drugiej połowy „strzał życia” zawodniczki z Torunia prawie z połowy boiska w samo okienko, dał iskierkę nadziei przeciwniczkom, a nas niepotrzebnie zestresował, przez co przestaliśmy grać składnie i spokojnie jak to miało miejsce przed feralnym strzałem. Na 2 minuty przed końcem meczu Torunianki wyrównują z rzutu rożnego (mierząca 180cm wzrostu napastniczka z metra pakuje piłkę do siatki). Nasze zamiast spokojnie zbudować ostatnią akcję meczu, niepotrzebnie się podpalają i ruszają szturmem na przeciwniczki, a te odpowiadają szybkim kontratakiem i w ostatniej minucie meczu wychodzą na prowadzenie 3:2.

Połfinały Mistrzostw Polski należy uznać za wielki sukces Naszych młodych piłkarek, które w żadnym meczu nie odstawyły od swoich bardziej doświadczonych koleżanek. Pokazały wiele bardzo ładnych i ciekawych akcji, strzeliły kilka pięknych bramek. Wielu pobocznych obserwatorów i trenerów nie mogło uwierzyć że te dziewczyny trenując tak krótko potrafią już tak wiele. Doświadczenie nabyte w Olsztynie, kolejne litry potu wylane na treningach i meczach szybko zaprocentuje i w kolejnych sezonach nie będziemy jechać by się uczyć a po to by uczyć innych.

WIELKIE GRATULACJE DZIEWCZYNY!!! BYŁYŚCIE WIELKIE, CAŁY KLUB, TRENERZY I DZIAŁACZE SĄ Z WAS NIESAMOWICIE DUMNI, KTO WIDZIAŁ WAS W AKCJI TEN ZOSTAJE WASZYM FANEM!!!

NAJLEPSZY WKS – TAK JEST TAK JEST TAK JEST!!!