ksw

UWAGA UWAGA! W zastępstwie za Helios Ekosport Białystok zmierzyłyśmy się z drugo-ligową drużyną z Moniek.

CO ZA MECZ!!!

To jak zdenerwowane jesteśmy nie da się opisać w cenzuralnych słowach. Nasza przegrana to jakaś pomyłka, NIGDY nie zagrałyśmy tak dobrego meczu, a przynajmniej nie w tym sezonie. Szczególnie bulwersujący jest dla nas fakt, że kluczowe zawodniczki drużyny przeciwnej(które zdobyły dziś gole) reprezentują na co dzień wyższą ligę, jednak dziś chyba ponowie chciały poczuć tą cudowną atmosferę rozgrywek trzeciej ligi. 

Ta sytuacja poważnie nas zirytowała, bo jak można nazwać fair-play grę, w której z góry nie ma równych szans. My dopóki nie awansujemy na wyższy szczebel reprezentujemy poziom trzecioligowy i wielce niesprawiedliwe jest jakimi wzmocnieniami posłużyli się przeciwnicy. Kolejnym WIELKIM mankamentem byli niestety sędziowie. Odgwizdanie spalonego, w momencie gdy go ewidentnie nie było lub w momencie gdy dotyczył on poprzedniej sytuacji to jawna KPINA. Do tego w wielu sytuacjach spornych, gdzie odgwizdywane były nasze przewinienia, decyzje sędziów były, lekko ujmując, kontrowersyjne.

Z wszelką pewnością powiedzieć można, że paradoksalnie był to nasz najlepszy mecz dotychczas! W pierwszej połowie nic nie wskazywało na to, że na boisku będzie tak emocjonująco w dalszej części meczu. Z początku gra wyglądała tak jak ostatnio – masa błędów, nerwówka. To oraz fakt, że w rolę bramkarki wcieliła się zawodniczka z pola przyczyniło się do straty aż 3 bramek. Jednak to co się zdarzyło po przerwie to jakaś MIAZGA. Nieustannie atakowałyśmy bramkę przeciwnika. Pod naszą, akcja toczyła się z dwa/trzy razy. Każda frakcja od obrony po napad, co niespotykane ostatnio u nas, przestała popełniać znaczące błędy, zdarzały się tylko te drobne. Niesamowicie wyglądało nasze wyprowadzanie ataków, lecz gorzej było z ich wykańczaniem, co też ostatecznie wpłynęło na wynik meczu. Ilość sytuacji jest nie od opisania – akcja za akcją. Takich emocji dawno nie było, tak pięknej piłki i waleczności jak w drugiej połowie, w naszym wykonaniu, chyba nigdy.

Na koniec chciałybyśmy podzielić się naszymi spekulacjami co do powodów pierwszego absurdu tego meczu. Dziwi nas to, że tylko w składach na rywalizację między naszymi zespołami występuje tyle zawodniczek z drugiej ligi, co nie zdarza się raczej w innych potyczkach. Może to wynikać z faktu rywalizacji między naszymi klubami o dotacje z budżetu Miasta Białystok odkąd zespół z Moniek stworzył swoją sekcję na terenie Białegostoku funkcjonującą pod nazwą Helios Ekosport Białystok.

Ten mecz okazał się być dla nas wielkim przeżyciem. Pewne jest to, że jednoczymy się w tym wszystkim, a obraz dzisiejszej gry pozwala mieć nadzieję na wzniesienie się na wyższy poziom piłkarski dla nas wszystkich. Co nam teraz pozostaje? PRACA,PRACA,PRACA!

Wynik: 4:2 dla Heliosu.
Bramki: Lasota(k), Słoma.

Z pozdrowieniami! Włókniarz!

 

źródło: https://www.facebook.com/kswlokniarzbialystok.sekcjazenska

PARTNER
SPONSORZY TECHNICZNI
TABELE WYNIKÓW