Wielkiej rzeczy dokonały nasze juniorki, w eliminacjach MP U16 w futsalu zdołały awansować do turnieju głównego, który 2-3 grudnia odbywać się będzie w Wrocławiu.

w sobotę 11 listopada, w 99 rocznicę Święta Niepodległości, juniorkom młodszym Naszego klubu z rocznika 2002-2003 w miejscowości Pasym, mieszczącym się pod Olsztynem, przyszło rywalizować w Turnieju Eliminacyjnym o wejście do grona 12 Najlepszych zespołów z rocznika… 2001-2003. W turnieju mieliśmy się zmierzyć z dwiema drużynami ze stolicy Warmii i Mazur – Stomilem Olsztyn, oraz Stomilankami Olsztyn. Niestety zespół juniorek pierwszoligowych Stomilanek, bez podania przyczyny nie dojechał na turniej, co oznaczało ni mniej ni więcej jak walkowery i decydcujący o awansie mecz z drużyną Stomilu Olsztyn.

Mecz to istny rollercoaster, już w drugiej minucie meczu na prowadzenie wyszły gospodynie, jednak po gwizdu kończącym pierwszą połowę to My schodziliśmy w lepszych humorach, gdyż po trafieniach Karoliny Szóstko i Oli Sokołowkiej była 2:1 na Naszą korzyść.

Druga połowa przysporzyła nie mniej emocji. Znów lepiej zaczął zespół z Olsztyna i znów wyszedł na prowadzenie 3:2. Włókniarki nie podłamały się takim stanem rzeczy, wierząc w swoje umiejętności dzielnie dążyły do zmiany wyniku. Na 3 minuty przed końcem stało się to co stać się musiało, w niecałą minutę strzelamy dwie bramki (ola Sokołowska i Zuzia Piekarska) i po raz kolejny wychodzimy na prowadzenie. Mądra gra i odpowiedzialne zachowanie zespołu nie pozwoliły na zmianę wyniku, co dało wygraną i awans do Mistrzostw Polski U16.
Dziewczyny pokazały w tym meczu niesamowite serce, duże umiejętności i gigantyczny charakter za co należą się duże brawa!!!
Najlepszy WKS – tak jest tak jest tak jest!!!

Stomil Olsztyn – Włókniarz Białystok 3:4