Nasze zawodniczki ledwo wróciły z ciężkiego i wyczerpującego obozu z Poddąbia, a już niecały tydzień później zwarte i gotowe pojkawiły się na treningu, by w sobotę rozegrać turniej w  GRYFIK CUP, a następnie w środę dwumecz z Stomilem Olsztyn.

Turniej GRYFIK CUP 2015

DSCF5024

Świetnie przygotowany, z mnóstwem atrakcji (występy tancerzy z DLT, Parkour, oraz mistrza świata w freestyle football  Pawła Skóry) turniejem chłopców, jednak z racji tego iż w województwie jest co raz głośniej o dobrej kobiecej młodzieżowej drużynie piłkarskiej, zaposzono Nasze Włókniareczki by godnie reprezentowały i promowały piłkę nożną w wykonaniu dziewczyn. Tak też się stało, już w pierwszym meczu dziewczyny pokazały klasę wygrywając z drużyną Rudni Zabłudów 2:0, następnie uległy KS Perlejewo, zremisowały z Promieniem Mońki i Orłem Siemiatycze, by na koniec zmagań grupowych wygrać wysoko z Pogonią Łapy. Niestety wyniki w grupie ułożyły się nie po naszej myśli i ostatecznie dziewczyny zajęły 4 miejsce w grupie, przez co zostało im grać o miejsce 7, co zresztą wywalczyły pokonując Puszczę Hajnówka. Turniej bardzo udany, gdzie dziewczyny doznały jedynie jednej porażki, pokazują momentami football na najwyższym poziomie, zachwycając wszystkich zgromadzonych na boisku i trybunach w Gródku.

Dwa sparingi z Stomilem Olsztyn:

6894-0

W środę obyły się dwa mecze kontrolne z drużyną ze stolicy Warmii i Mazur. Na początek zagrały drużyny juniorek obu klubów. Mecz bardzo szybki, z wieloma zwrotami akcji, prowadzony w bardzo szybkim tempie. Zdecydowanie mogła się podobać gra obu drużyn, widać że zarówno jedna jak i druga była po obozie przygotowawczym gdzie mocno pracowano nad taktyką. Wynik 5:2 dla Stomilu Olsztyn, nie odzwierciedla do końca tego co działo się na boisku, jednak nie to było najważniejsze. Był to kolejny sprawdzian naszych juniorek przygotowujący do nowych wyzwań na nadchodzący sezon, zaliczony na co najmniej 4+.

Po meczu juniorek zagrały nasze młodziczki, którym pierwszy raz przyszło grać na dużym boisku (od pola karnego do pola karnego pełnowymiarowego boiska piłkarsiego). Mecz bardzo ciekawy, gdzie widać było momentami zmęczenie kilku naszych zawodniczek, które grały również w meczu juniorek. Należy odnotować, również bardzo udany debiut dwóch naszych dziewczyn z drużyny maluszków, które dzielnie walczyły z kilka lat starszymi koleżankami. Przebieg meczu o dziwo bardzo dobrze kontrolowały nasze zawodniczki, które pewnie choć skromnie pokonały dziewczyny z Olsztyna 2:1.

Należy dodać że zarówno w drużynie njuniorek jak i młodziczek jest po 8-10 reprezentantek województwa warmińsko-mazurskiego. Gratulacje dziewczyny!!!

 

Stomil Olsztyn juniorki – Włókniarz Białystok juniorki 5:2 (Trofimiuk, Lasota)

Stomil Olsztyn młodziczki – Włókniarz Białystok młodziczki 1:2 (Onoszko, Lasota)

 

PARTNER
SPONSORZY TECHNICZNI
TABELE WYNIKÓW