W sobotę 20.05.2017 na boiskach KS Włókniarz Białystok mieszczących się przy ul. Sokólskiej 1 w Białymstoku, odbył się Turniej Półfinałowy Mistrzostw Polski Młodziczek. Grupę walczącą o przepustkę do Wielkiego Finału wyłoniono z mistrzów i wicemistrzów swoich województw, a następnie zwycięzców turniejów strefowych z makroregionu północno-wschodniej Polski (województwo mazowieckie, podlaskie, kujawsko-pomorskie i warmińsko-mazurskie). Wśród szczęśliwców, którzy walczyli o przepustkę do Łodzi, gdzie odbywać się będzie Turniej Finałowy, znalazły się zespoły Włókniarza Białystok, Pragi Warszawa, Ząbkovii Ząbki, oraz Fortów Piątnica, które zagrały systemem każdy z każdym.

Zespół Włókniarza jako pierwszego przeciwnika wylosował zespół Pragi Warszawa. Cały mecz stał na wysokim poziomie, choć widoczne było lekkie spięcie w szeregach obu ekip spowodowane rangą spotkania, to gra była dynamiczna i miła dla oka. Lekką przewagę w tym meczu miały Nasze dziewczyny, choć nie potrafiły tego udokumentować strzeleniem bramki, na co miały co najmniej 3 dogodne okazje. Pod koniec meczu niewykorzystane sytuacje mogły się zemścić, gdyż jedna z zawodniczek Pragi, po indywidualnej akcji wyszła sam na sam z Naszą bramkarką, jednak ta zachowała zimną krew i zaliczyła udaną interwencję. Wynik 0:0.

W drugim swoim meczu zmierzyliśmy się z znanym Nam bardzo dobrze zespołem Fortów Piątnica. Dziewczyny z pod Łomży znane są ze swej waleczności, zaciętości i to w dobitny sposób pokazały w meczu z nami. Przez całe spotkanie heroicznie broniły się przed atakami, Nam z kolei nic nie chciało wpaść do bramki, a z każdą minutą było co raz ciężej. Mimo niezliczonych sytuacji nie udało się nic strzelić i po raz drugi kończymy mecz wynikiem 0:0.

Przystępując do ostatniego meczu wiedzieliśmy że tylko zwycięstwo nad Ząbkovią Ząbki da Nam upragniony awans, więc nie mając nic do stracenia, ruszyliśmy od pierwszych minut, mimo to pierwsze dwie dogodne okazje miały właśnie przeciwniczki. W pierwszej fantastycznie interweniowała Olga Fiedorczuk, w drugiej minimalnie chybiła napastniczka z mazowsza. Skoro swoich okazji nie wykorzystały przeciwniczki, zrobił to Nasz zespół. W piątej minucie, po pięknej akcji zespołowej, piłka trafiła do Wiktorii Hryniewickiej, ta nie zastanawiając się długo uderzyła mocno nie do obrony w okienko i było 1:0. Mocno utytułowane przeciwniczki długo nie mogły dojść do siebie, Nasze dziewczyny z kolei mądrze kontrolowały mecz, co jakiś czas wyprowadzając groźne kontry, do momentu aż nie nadeszła 28 minuta… Na dwie minuty do końca, po lekkiej przepychance w środku pola, piłka trafiła do lewej pomocniczki Ząbkovii, ta minęła Naszą obrończynię i z narożnika pola karnego huknęła w samo okienko Naszej bramki… Szok, konsternacja, niedowierzanie. Mimo heroicznej walki o odrobienie strat, czasu było zbyt mało, w związku a czym wynik 1:1 i awans, który był na wyciągnięcie ręki, niestety uciekł.

Na zakończenie turnieju prezes Włókniarza, pan Przemysław Gontar, wręczył puchary i medale, pogratulował Wszystkim uczestnikom poziomu sportowego i oficjalnie zakończył Turniej Półfinałowy Mistrzostw Polski Młodziczek.

Należy bardzo pochwalić Nasze dziewczyny, które pokazały naprawdę fajna piłkę, nie przegrały żadnego meczu, a mimo to odpadły. Wielkie brawa dla organizatorów, rodziców, którzy nie tylko wspierali swoje pupilki, lecz również nie mało pomagali w organizacji i przebiegu imprezy. Duże podziękowania kierujemy do Podlaskiego Zwiąku Piłki Nożnej, oraz Miasta Białystok, którzy ufundowali piękne nagrody.