W niedzielę odbyły się trzy turnieje kobiet, w których udział brał KS Włókniarz Białystok. W Warszawie eliminacje do Mistrzostw Polski U-14 w futsalu rozgrywały juniorki, w Białymstoku Podlaskie Super Women grały seniorki, zaś w Bielsku Podlaskim orliczki. Jak poszło? Tego dnia wszystkie szły równo, wygrywając wszystko co jest możliwe!!!

 

 

Eliminacje do MMP U-14 w futsalu kobiet

Grupa eliminacyjna do Finałów Mistrzostw Polski U14 w futsal kobiet była BARDZO silna, bez wątpienia najsilniejsza, bo jak (NIE w Finałach a w eliminacjach!!!) spotykają się z sobą zespoły Pragi Warszawa (Mistrz Polski U16), Ząbkovi Ząbki (vicemistrz Polski U16), SMS Łódź (klub, który zdominował rozgrywki młodzieżowe w Polsce u kobiet) i Włókniarz Białystok, to wygląda bardziej na grupę Final Four turnieju głównego. No ale….
DALIŚMY RADĘ!!!
Włókniarz Białystok – Praga Warszawa 5:1
(Bałdyga 3x, Onoszko, Omelianowicz)
Włókniarz Białystok – Ząbkovia Ząbki 1:0
(Duchnowska)
Włókniarz Białystok – SMS Łódź 3:2
(Boguszewska 2x, Onoszko)

Włókniarz Białystok w Finałach Mistrzostw Polski U14 w futsalu kobiet. 2-3 marca – Warszawa nadchodzimy 
Dzikie koty, grają razem!!!

 

Podlaskie Super Women, czyli Mistrzostwa woj. podlaskiego w futsalu kobiet

W niedzielę 10 lutego w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 5 w Białymstoku przy ul. Magnoliowej odbyły się Mistrzostwa Podlasia w Futsalu Kobiet – Super Women 2019. Organizatorem Mistrzostw był Wydział Piłkarstwa Kobiecego i Wydział Futsalu i Piłki Plażowej Podlaskiego ZPN, a Podlaski ZPN objął patronatem turniej, który był rozegrany z okazji jubileuszu 90 lecia Związku.
Do mistrzostw zgłosiło się 5 drużyn, które rozegrały mecze systemem „każdy z każdym”. Nasz zespół, mimo wielu absencji (turniej eliminacyjny U-14 w warszawie, choroby…) pokazał siłę całej kadry wygrywając całe zawody nie ponosząc żadnej porażki, nie tracąc żadnej bramki!!!
Dodatkowo wyróżnienia indywidualne otrzymały Magdalena Kosowska (Najlepsza Bramkarka Turnieju) i Aleksandra Sokołowska (Królowa Strzelców Turnieju)

Włókniarz Białystok – Ekosport Goniądz 7:0
Kędzia, Jakimiuk, Kalisz, Sokołowska 4x
Włókniarz Białystok – Ekosport Białystok 2:0
Sokołowska, Piekarska
Włókniarz Białystok – Forty Piątnica 0:0
Włókniarz Białystok – Falcon Sokółka 6:0
Sokołowska, Kalisz 2x, Kędzia, Kowrach, Jakimiuk

Turniej dziewcząt  2008 i młodszych w Bielsku Podlaskim

Najmłodsze również są głodne gry i zwycięstw. W ostatnich tygodniach wzięły udział w kilku turniejach, dwukrotnie zajmując drugie miejsce, ale ileż można? Dzisiaj pod wodzą trenerki Julii Borowskiej wyruszyły na kolejny turniej – tym razem w Bielsku Podlaskim. Pełne wiary w końcowy sukces już w pierwszym meczu pewnie pokonały 2:0 zespół EKOSPORT Białystok. Dziewczyny pięknie zaprezentowały się pokazując, że cierpliwość i praca są kluczem do sukcesu. W następnych meczach dziewczynki grały równie dobrze pokonując zespoły: Jagiellonia Białystok, MOSiRu Bielsk Podlaski oraz remisując z zespołem z Grajewa. Tym sposobem nasze najmłodsze klubowe pociechy odniosły swój pierwszy futsalowy sukces i choć to tylko turnieje towarzyskie, bardzo cieszy fakt rozwoju tych młodych istot, radości z gry i co najważniejsze uśmiechu na ich twarzach. Dodać należy jeszcze jeden skalp jakim jest statuetka dla Najlepszego Zawodnika Turnieju, a otrzymała ją Gabrysia Kiersnowska!!!

Włókniarz Białystok -Ekosport Białystok 2:0
Jałbrzykowska, Panasewicz
Włókniarz Białystok – Jagiellonia Białystok 1:0
Witek
Włókniarz Białystok – Jagiellonia II Białystok 1:0
Korkuz
Włókniarz Białystok – MOSiR Bielsk Podlaski 1:0
Witek
Włókniarz Białystok – MOSiR II Bielsk Podlaski 3:0
Panasewicz, Hodujko Wiktoria 2x
Włókniarz Białystok – DKS Grajewo 0:0

Dzisiaj wszystkie nasze zespoły dały czadu i pokazały, że Podlasie idzie do przodu. Małymi kroczkami, ciężką pracą i zaangażowaniem zarówno trenerów, dziewczyn jak i naszych dzielnych rodziców, którzy wiernie i całym serduchem wspierają klub, kwestią czasu jest zameldowanie się w krajowej czołówce na stałe bo…DZIKIE KOTY, GRAJĄ RAZEM!!!

 

 

 

PARTNER
SPONSORZY TECHNICZNI
TABELE WYNIKÓW