W środę 20.09.2017 w Olsztynie odbyła się pierwsza kolejka zmagań Międzywojewódzkich Mistrzostw Polski. Podlaski ZPN zarówno w młodszej (U13) jak i starszej (U16) reprezentuje pokaźna grupa dziewczyn z Naszego klubu, gdzie dodatkowo trenerem prowadzącym młodziczki jest trener Marcin Augustynowicz.
Młodsze dziewczęta po dobrym meczu zremisowały z koleżankami z Olsztyna 0:0. Pierwsza połowa to lekka przewaga gospodyń, choć dogodniejsze sytuacje do strzelenia bramki miały Nasze reprezentantki. Druga połowa to ciągłe ataki dziewcząt z Warmi i Mazur, oraz bardzo skuteczna gra obronna Naszego zespołu plus sporadycznie wyprowadzane kontrataki. Remis na wyjeździe trzeba uznać za duży sukces bardzo młodego i niedoświadczonego zespołu z Podlasia.
Kadra U13
Warmińsko-Mazurski ZPN – Podlaski ZPN 0:0
Grały:
Gabriela Borowa, Wiktoria Hryniewicka, Natalia Markowska, Kornelia Ostasiewicz, Milena Radulska, Hanna Kotyńska, Hanna Tupalska, Dorota Uszyńska, Ewa Wasilewska, Urszula Żaworonek Włókniarz, Marcelina Kruaze.

Nasze starsze reprezentantki poniosły porażkę 5:0, choć jeszcze do 20minuty meczu nic tego nie zapowiadało. Początek meczu to powolne rozgrywanie piłki przez gospodynie z których jednak niewiele wynikało. Nasze dziewczyny z kolei wyprowadziły dwie bardzo groźne akcje z których powinna paść co najmniej jedna bramka. To co nie udało się naszym, udało się w dalszej części gry gospodyniom. Błąd w ustawieniu bloku defensywnego i bramka na 1:0. Sytuacja ta plus kolejny, podobny, błąd w obronie kilka minut później, który znów wykorzystały z zimną krwią olsztynianki, całkowicie wybiła z gry Nasze reprezentantki. Mecz zakończył się wysokim wynikiem, choć z gry nie było widać tak wielkiej przewagi. Piłka młodzieżowa kieruje się swoimi zasadami i mimo momentami niezłej gry wynik 5:0 idzie w świat. Nie ma co się jednak podłamywać, tylko wyciągnąć wnioski z błędów i zmobilizować się na następny mecz, który już za 10 dnia z Kujawsko-Pomorskim ZPN.