KS Włókniarz Białystok zajął 5 miejsce w Turnieju o Puchar Prezesa MOSiR Siemiatycze w futsalu dziewczyn kategoria U-15!!!

drużyna

 

Więcej zdjęć w galerii…

W dniach 17-18 stycznia nasze zawodniczki w większości występujące w kategorii młodziczki rywalizowały w turnieju o puchar Prezesa MOSiR Siemiatycze. Rozgrywki odbywały się w kategorii wiekowej U-15, a więc rocznik 1999 i młodsze. Nasze dziewczyny chcąc łapać kolejne nauki i  doświadczenia udały się pełne ambicji, oraz nadziei że ten weekend mimo wszystko będfzie należał do nich. Boisko zweryfikowało jednak wszystko.

Grając przeciwko starszym przeciwniczkom(od niektórych nawet 5 lat) nasze dziewczyny wyszły bardzo stremowane, wręcz sparaliżowane będąc jedynie tłem tej drużyny którą jest na codzień, przez co reprezentantki Gimnazjum Nurzec przejechały się po nich dosłownie jak walcem, pokazując przede wszystkim bardzo siłowy futbol, z czym nasze adeptki nie mogły se poradzić.

W drugim meczu dziewczyny wciąż jeszcze mające w głowie dotkliwą porażke na inaugurację, w dalszym ciągu nie weszły w turniej, popełniając mnóstwo prostych błędów, nie wykorzystując wielu 100% sytuacji i grając zbyt bojaźliwie. Ten mecz zadecydował że nasz zespół następnego dnia będzie czekał jedynie mecz o miejsce 5.

Noc nasze młode Włókniareczki chyba spędziły bardzo pożytecznie i rzeczowo, z mocnym postanowieniem poprawy i w końcu bez stresu. W niedzielę zespół KS Włókniarz wkońcu tym samym zespołem który czarował nas przez ostatnie pół roku. Dziewczyny wyszły skoncentrowane i bez strachu przed silniejszymi, większymi i starszymi, jednak uboższymi w najważniejszy aspekt piłki nożnej(technika użytkowa) koleżankami z Gniezna i pewnie pokonały dziewczyny z pierwszej stolicy Polski aż 5:1.

Piąte miejsce należy uznać za dobry wynik jeśli chodzi o miejsce, jednak nie miejsca nas w tym momencie interesują a gra, która w sobotę była poniżej naszych standardów, zaś w niedzielę zdecdydowanie tobyło to co chce się oglądać. Pierwszego dnia można powiedzieć zebraliśmy frycowe jako nowicjuszki co było nam potzrebne by jeszcze mocniej pracować nad poprawieniem własnych słabości i nie bać się żadnego przeciwnika. Należy ten turniej uznać za bardzo udany pod względem zebranych doświadczeń, nauki gry ciałem, co było niezbędne w meczach z starszymi dziewczynami i integracji.

Jeszcze raz gratulujemy dziewczynom i oby w przyszłości mogły wyciągnąć wnioski z tego weekendu.

PARTNER
SPONSORZY TECHNICZNI
TABELE WYNIKÓW