We Wtorek 17.04.2018 przy ulicy Sokólskiej w Białymstoku, odbył się Turniej Ćwierćfinałowy Klubowych Mistrzostw Polski w piłce nożnej dziewcząt w kategorii Młodziczki (rocznik 2005/2007). W roli gospodarza spisaliśmy się świetnie, choć mało gościnnie. W 3 meczach odnosząc 2 wygrane i raz remisując, zdobywamy 7 pkt i AWANS do kolejnego etapu!!!

W turnieju ćwierćfinałowym uczestniczyły 4 zespoły, każdy z innego województwa. Oprócz KS Włókniarz Białystok (gospodarz, Mistrz woj. Podlaskiego), UKS Ząbkovia Ząbki (Mistrz woj. Mazowieckiego), UKS Szóstka Inowrocław (v-ce Mistrz woj. Kujawsko-Pomorskiego) i KKP Stomilanki Olsztyn (v-ce Mistrz woj. Warmińsko-Mazurskiego).

Już w pierwszym meczu przyszło Nam się zmierzyć z faworytem do Mistrzostwa Polski, ubiegłorocznym zdobywcą tego trofeum, UKS Ząbkovią Ząbki. Nasze dziewczyny jednak nie przestraszyły się utytułowanego rywala i po bardzo dobrym meczu zremisowały 2:2 po dwóch bramkach Mileny Radulskiej.

Mecz numer dwa to pojedynek z koleżankami z Inowrocławia. Dzięki układowi meczy poprzedzających ( Szóstka i Ząbkovia wygrały z zespołem KKP Stomilanki), wygrany z tego meczu miał pewność awansu. Bardzo silny mentalnie, świetnie grający tego dnia Nasz zespół szybko strzelił bramkę na 1:0 za sprawą Natalki Pieszko i kontrolował mecz, nie dopuszczając przeciwnika do groźnych sytuacji. Pod koniec drugiej połowy, po indywidualnej akcji Wiktorii Hryniewickiej, podwyższamy na 2:0 i to My cieszymy się z awansu!!!

W trzecim meczu grające z dużym spokojem Nasze dziewczyny w ciągu 4 minut strzelają trzy bramki (Radulska, Pieszko, Hryniewicka) i do końca meczu kontrolują przebieg spotkania nie dopuszczając do ani jednego strzału na swoją bramkę.

Wielkie brawa całemu zespołowi i trzymamy kciuki w kolejnym etapie!!!

Zwycięski skład: Kornelia Ostasiewicz, Ewa Wasilewska, Dorota Uszyńska, Ula Żaworonek, Gabrysia Borowa, Weronika Kiersnowska, Weronika Fedyk, Milena Radulska, Marcysia Kruaze, Hania Kotyńska, Natalka Markowska, Wiktoria Hryniewicka, Natalka Pieszko, Magda Nietupska.

PARTNER
SPONSORZY TECHNICZNI
TABELE WYNIKÓW