herb-rywala-dragon2001_307

Ze zmiennym szczęściem poradziły sobie nasze młode adeptki w Bardzo Mocno obsadzonym Mikołajkowym Turnieju Piłki Nożnej Dziewczyn o Puchar Burmistrza Praga-Północ organizowanym przez MUKS Pragę Warszawa.

Zespół młodziczek złożony z dziewczyn rocznika 2003-2004 trafiły do silnej grupy złożonej z drużyn MUKS Pragi Warszawa, Wojowniczek Warszawa, oraz MUKS Gargfil Tomaszów Mazowiecki. W pierwszym meczu nadwyraz wysoko pokonały Wojowniczki aż 5:0 (bramki Ptaszyńska 3x, Onoszko 1x, Sokołowska 1x), następnie remisując z Dargfilem 2:2 ( bramki Ptaszyńska 1x, Onoszko), oraz bardzo nieszczęścliwie przegrywając z Pragą Warszawa 2:3 (Onoszko, Kędzia), dało nam to jednak 2 miejsce w grupie i awans, gdzie czekała na nas drużyna „Szóstki” Inowrocław. Mecz ćwierćfinałowy był bardzo wyrównany, jednak bardziej skuteczne okazały się przeciwniczki wygrywając 2:0, tym samym eliminując nas z turnieju. Cały turniej turniej wygrały nasze rywalki z grupy MUKS Praga Warszawa które w finale ograły 2:0… „Szóstkę” Inowrocław.

Należy zwrócić uwagę iż bardzo duży potencjał tkwi w tych dziewczynach, którym zabrakło tylko troszkę szczęścia, oraz ciut więcej doświadczenia by w tym naprawdę silnie obsadzonym turnieju zajść naprawdę daleko.

Nasze juniorki trafiając do bardzo silnej grupy nie poradziły sobie z takimi drużynami jak MUKS Praga Warszawa, Sportowa „Czwórka” Radom, oraz Mazovia Grodzisk Mazowiecki. wystarczy nadmienić że z naszej grupy wyszły pierwsze dwie wymienione zespoły które zaszły naprawdę daleko, a MUKS Praga Warszawa z którą graliśmy na otwarcie okazał się zwycięscą całego turnieju.

Poziom drużyn, rozmach organizacyjny, oraz długa, wyczerpująca droga mocno sparaliżowały nasze dziewczęta, które pojechały w zdecydowanie najmłodszym skladzie (turniej juniorek organizowany był dla roczników 2000-2002, gdzie dominującym rocznikiem był rocznik 2000, my w większości składaliśmy się z rocznika 2002). Wyniki mocno przytłczające 0:9 z Pragą, 0:6 z Czwórką Radom, oraz 2:4 z Mazovią, jednak momentami gdy już zeszło cisnienie gra bardzo wyrównana z ciekawymi akcjami z obu stron. Za rok wracami silniejsze, starsze i pewniejsze własnej wartości by ten turniej zdominować.

 

Obie ekipy pokazały że w piłkę grać potrafią, co zaprocentowało kolejnymi zaproszeniami na naprawdę silne międzynarodowe turnieje, a tylko kwestią czasu jest odnoszenie poważnych sukcesów, czy to indywidualnych czy też drużynowych. Wszystko dzięki potowi wylanemu na treningach, godzinach spędzonych na boisku i ciągłej pracy nad własnymi słabościami.

GRATULUJEMY!!!

PARTNER
SPONSORZY TECHNICZNI
TABELE WYNIKÓW