ćwierćfinały mistrzostw polski młodziczki wwwNiestety nie udał się turniej Półfinałowy Mistrzostw Polski w kategorii Młodziczki odbywający się w Olsztynie. Wygrywając grupę w Ćwierćfinałową dwa tygodnie wcześniej, jechaliśmy pełni wiary i nadziei na sprawienie kolejnej niespodzianki. W półfinale trafiliśmy na takie zespoły jak Tęcza Bydgoszcz, Praga Warszawa oraz Stomil Olsztyn.

Pierwszy mecz z koleżankami z Bydgoszczy to walka nie tylko z przeciwnikiem, ale również pogodą (mocno świecące słońce nagrzewające sztuczną trawę) i własnymi słabościami (wyjazd wczesnym rankiem z Białegostoku, spowodował problemy z samopoczuciem kilku naszych zawodniczek). Niestety po błędzie w komunikacji obrończyni z bramkarką tracimy bramkę. Wyrównujemy w drugiej połowie po bezpośrednim strzale z rzutu wolnego Gabrysi Kędzi, jednak nic więcej ustrzelić się nie udaje, zarówno nam jak i przeciwniczkom. Wynik 1:1.

Kolejnym przeciwnikiem był zespół Pragi Warszawa, z którymi zawsze toczymy wyrównane pojedynki i… pech chce że zawsze nieznacznie przegrywamy. Los chciał że i tym razem przegrywamy, będąc zespołem na pewno nie gorszym, stwarzającym nie mniej okazji strzeleckich niż przeciwnik, jednak zdecydowanie mniej skutecznym. Wynik 0:2, dawał nam jednak jeszcze szanse na awans.

Ostatnią ekipą z którą przyszło nam się zmierzyć tego dnia był znany nam bardzo dobrze zespół OKS Stomil Olsztyn. Wyniki tak się ułożyły że zarówno My jak i przeciwniczki potrzebowały wygranej do awansu. Mecz toczony w szybkim tempie, z wieloma ciekawymi akcjami i perfekcyjnie ustawioną obroną jednej i drugiej drużyny mimo szczerych chęci jednych jak i drugich zakończył się wynikiem 0:0, eliminując obie ekipy.

Szkoda niewykorzystanej szansy, gdyż jako zespół przez cały sezon spisywaliśmy się bardzo dobrze i zagrając pierwsze dwa mecze co najmniej tak jak ten ostatni z Stomilem, spokojnie awansowalibyśmy do finałów. Nie zmienia jednak faktu, że jest to największy sukces jak dotychczas Naszego klubu na boiskach trawiastych. Wielkie słowa uznania dziewczętom gdyż pokazały poraz kolejny że przed nimi szansa grania w przyszłości na naprawdę wysokim poziomie. Dużo pracy, samodyscypliny i zaparcia w dążeniu do wyznaczonych celów pozwoli osiągnąć sukces.

BRAWO DZIEWCZYNY – WŁÓKNIARZ BIAŁYSTOK NA 9-16 MIEJSCU W POLSCE!!!

NAJLEPSZY WKS – TAK JEST TAK JEST TAK JEST!!!

 

WYNIKI:

WŁÓKNIARZ BIAŁYSTOK – Tęcza Bydgoszcz 1:1 (Kędzia)

WŁÓKNIARZ BIAŁYSTOK – Praga Warszawa 0:2

WŁÓKNIARZ BIAŁYSTOK – OKS Stomil Olsztyn 0:0

TABELA:

  1. Praga Warszawa 6pkt
  2. Tęcza Bydgoszcz 4pkt
  3. OKS Stomil Olsztyn 4pkt
  4. WŁÓKNIARZ BIAŁYSTOK 2pkt
PARTNER
SPONSORZY TECHNICZNI
TABELE WYNIKÓW