młodziczki wawa

W niedzielę odbył się I Mikołajkowy turniej piłki nożnej dziewcząt w kategorii juniorki (rocznik 2000-2002). W zawodach tych oprócz naszego teamu wystarowały ekipy Forty Piątnica (dwie drużyny), Biebrza Goniądz, PG 15, DTS Helios.

Zdecydowanym zwycięscą okazały się nasze Włókniareczki. Z racji tego że tydzień wcześniej nasze młodziczki nie mogły uczestniczyć w tym turnieju dla swojej kategorii wiekowej czyli 2003-2004, gdyż brały udział w turnieju w Warszawie, trener zdecydował się wystawić zespół w pół młodziczek, w pół juniorek. Zdało to egzamin w 100%, gdyż dziewczyny wręcz nie dały szans innym ekipom choć przez chwilę myśleć tego dnia o złocie.

Pierwszy mecz, gdzie przeciwnikiem był zespół z Goniądza, Nasze zawodniczki zaczęły nadwyraz zestresowane, a przez to brakowało bardzo dużo dokładności praz zimnej krwi przy wykańczaniu akcji. Mimo licznych sytuacji bramkowych mecz zakończył się wynikiem 0:0.

Następnie los skrzyżował nas z zespołem Forty Piątnica I, gdzi wygraliśmy 1:0 (bramka Julia Lasota). Od tego momentu stres odszedł, włączyły się głowy i luz. 3:0 w zespołem PG15 (Lasota 3x), 6:0 z Heliosem (Onoszko 2x, Lasota 2x, Kędzia, Ptaszyńska), oraz na zakończenie 2:0 z Forty Piątnica II (Kędzia 2x) .

Cały zespół zasłużył na duuuże brawa, oraz pokazał że hamulec tkwi tylko w głowach, bo umiejętności już są duże, a my ciągle się uczymy i doskonalimy. Tego dnia indywidualne wyróżnienia otrzymały Julia Lasota (Królowa strzelczyń, oraz zdecydowanie najlepsza zawodniczka całego turnieju), oraz Olga Fiedorczuk (najlepsza bramkarka z „0” na koncie puszczonych bramek).

TABELA:

  1. WŁÓKNIARZ BIAŁYSTOK
  2. Forty Piątnica II
  3. Biebrza Goniądz
  4. Forty Piątnica I
  5. PG 15 Białystok
  6. DTS Helios Białystok
PARTNER
SPONSORZY TECHNICZNI
TABELE WYNIKÓW