W miniony weekend w podwarszawskim Grodzisku Mazowieckim odbywały się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U-14 w futsalu kobiet. Podlasie reprezentowały Nasze dziewczyny. Turniej wygrały gospodynie, zaś My zajęliśmy bardzo wysokie szóste miejsce!!!

 

Turniej stał na niesamowicie wysokim i wyrównanym poziomie, każdy zespół z czołowej ósemki, a według niektórych nawet dwunastki mógł sięgnąć po złoto. Najbardziej zdeterminowane, oraz w odpowiednim momencie opanowane, przez co szalenie skuteczne okazały się gospodynie, zespół Mazovii Grodzisk Mazowiecki.

W fazie grupowej na „dzień dobry” trafiliśmy do niesamowicie mocnej i wyrównanej grupy, z napakowaną gwiazdami Polonią Tychy z którą zremisowaliśmy 2:2 (bramki strzelały Ania Brzózko i Ula Onoszko), oraz obrońcą tytułu zespołem Stomilu Olsztyn, któremu nieznacznie ulegliśmy 2:3 (bramki Monika Boguszewskiej i Ula Onoszko). Dzięki lepszemu bilansowi bramek awansowaliśmy do ćwierćfinału z drugiego miejsca w grupie.

W ćwierćfinale przyszło nam się zmierzyć z niezwykle utytułowanym zespołem Bronowianki Kraków. Zespół z małopolski wzmocniony zawodniczkami z regionu pokonał nas 3:1 (bramka Ula Onoszko), przez co musieliśmy odłożyć medalowe ambicje na następny rok i walczyć o miejsca 5-8.

W meczu dającym prawo gry o miejsce 5 pokonaliśmy zespół Rolnika Biedrzychowice 2:0 (bramki Hania Tupalska i Ula Onoszko) i był to zdecydowanie najlepszy mecz w Naszym wykonaniu.

W ostatnim meczu turnieju niestety przegrywamy z AZS Wrocław 1:5 (bramka Martyna Duchnowska) i zajmujemy ostatecznie 6 miejsce w Polsce, co mimo większych aspiracji należy uznać za duży sukces Naszych dziewczyn. Byliśmy jedną z nielicznych drużyn, które nie posiłkowały się zawodniczkami z innych klubów, grając swoimi wychowankami rywalizowaliśmy jak równy z równym i tylko odrobina szczęścia zabrakła byśmy cieszyli się z medalu Mistrzostw Polski…

Skład drużyny: Kornelia Ostasiewicz, Ula Onoszko, Gabrysia Kędzia, Ania Brzózko, Ola Omelianowicz, Monika Boguszewska, Kasia Januszkiewicz, Martyna Duchnowska, Hania Tupalska, Olga Fiedorczuk.

BRAWO WKS!!!

PARTNER
SPONSORZY TECHNICZNI
TABELE WYNIKÓW