Nasze juniorki występujące w Makroregionalnej Lidze Juniorek Młodszych nie miały zbyt długich świąt Wielkanocnych. Ubrania ledwo zdążyły wyschnąć po Lanym Poniedziałku, a już we wtorek z samego rana były w drodze do Radomia na mecz z tamtejszą „Czwórką”, jednym z faworytów.

Spotkanie w Radomiu miało status jako „mecz o wszystko”, zespół który przegrywa, do minimum ogranicza swoje szanse na wyjście z grupy. Nasze juniorki pogubiły punkty w Olsztynie (ze Stomilem 0:0), u siebie z Unifreeze Górzno (również 0:0), na kolejne potknięcie liczyć już nie mogły. Zespół Czwórki Radom z kolei zaczął o wysokiego zwycięstwa 11:0 z Stomilankami Olsztyn, by następnie tylko zremisować 2:2 z Stomilem Olsztyn.

Pierwsza połowa to świetna gra Naszych dziewczyn i w pełni zasłużone prowadzenie 3:0. Włókniary miały jeszcze kilka okazji strzeleckich, których nie wykorzystały, zaś przeciwniczki tylko raz zagroziły bramce Magdy Kosowskiej.

W drugą połowę zdecydowanie lepiej weszły gospodynie, które mocno ruszyły do odrabiania strat. Po jednym z wielu długich piłek posłanych na napastniczkę, udało się radomiankom strzelić bramkę. Gol stracony nie podłamał jednak Naszych dziewczyn, również dążyły do strzelenia kolejnych bramek, sztuka ta jednak nie udała się jednak żadnemu z zespołów mimo kilku niezłych sytuacji u jednych jak i drugich.

Cieszy przede wszystkim zwycięstwo i dobra, równa gra całego zespołu. Świetne zawody rozegrały obrończynie, a zawodniczki ofensywne w końcu zagrały skutecznie, co nie było ostatnio naszą mocną stroną.

Kolejny mecz w MLJM juniorki KS Włókniarz zagrają w Białymstoku z Mazovią Grodzisk Mazowiecki 14 kwietnia o godzinie 15:00 na swoim boisku przy ulicy Sokólskiej 1.

Już teraz gorąco zapraszamy do odwiedzenia, kibicowania i wspierania Naszych zawodniczek w Centralnej Lidze Juniorek Młodszych!!!

LUKS Sportowa Czwórka Radom – KS Włókniarz Białystok 1:3
Lasota 2x, Onoszko

Skład: Kosowska – Kędzia, Brzózko, Omelianowicz (Ostasiewicz) , Januszkiewicz, Szóstko, Sokołowska, Lasota, Boguszewska (Piekarska), Duchnowska (Hryniewicka), Onoszko