W niedzielę odbyła się ostatnia kolejka rundy zasadniczej w Międzywojewódzkiej Lidze Juniorek Młodszych w której województwo Podlaskie reprezentowały dziewczyny z Włókniarza Białystok. Nasze juniorki na własnym terenie pokonały zespół KKP Bydgoszcz 3:0 po bramkach Uli Onoszko i Gabrysi Kędzi i tym samym zakończyły sezon z 4 punktami, co należy uznać za duży sukces (zważywszy na to że grały w zdecydowanie najmłodszym składzie w porównaniu do innych zespołów występujących w tej lidze).
Już poprzednia kolejka pokazała że zespół bardzo szybko się rozwija i czyni ciągłe postępy. Dziewczyny już w meczu z Stomilem Olsztyn zagrałty perfekcyjnie w obronie i mądrze w pomocy, tam jednak zabrakło skuteczności. Cieszy że zespół uczy się na własnych błędach, wyciąga wnioski i umie to wszystko przełożyć na boisko. W tym meczu ani przez chwilę nie było wątpliwości kto jest lepszy, dłuższe utrzymywanie się przy piłce, ciągłe ataki na bramkę przeciwnika, nienaganna gra w destrukcji. Tylko dobra gra bramkarki z Bydgoszczy i mocno burzowa pogoda uchroniła przyjezdne od wyższego wyniku.

Włókniarz Białystok – KKP Bydgoszcz 3:0

Onoszko 2x

Kędzia

Skład: Kosowska – Dojlidko (55′ Januszkiewicz), Rutkowska, Sokołowska, Fiedorczuk, Szóstko, Lasota, Kędzia, Piekarska, Jabłonowska (60′ Sadowska), Onoszko

PARTNER
SPONSORZY TECHNICZNI
TABELE WYNIKÓW