We wtorek nasze juniorki młodsze rozegrały kolejny mecz w Międzywojewódzkiej Lidze Juniorek Młodszych. Tym razem udały się do podwarszawskich Ząbek, gdzie ich przeciwnikiem był jeden z faworytów, utytułowany zespół Ząbkovii Ząbki.

 

W mecz lepiej weszły gospodynie, które przez pierwsze 15 minut częściej gościły pod bramka Włókniarek. w 20 minucie meczu gospodynie wyszły na prowadzenie po akcji na skrzydle. Bramka stracona podziałała jak płachta na byka na nasz zespół. Od tego momentu to nasze dziewczyny przejęły inicjatywę i … dość szybko wyrównały stan rywalizacji. Po dośrodkowaniu z prawej strony od Kasi Januszkiewicz, strzałem „na raty” popisała się Karolina Szóstko. Mimo kilku dogodnych okazji z jednej i drugiej strony w tej części meczu bramek więcej nie padło.

W drugiej połowie, mocno zmotywowane dziewczyny z Białegostoku ruszyły na przeciwniczki, czego efektem była bramka Moniki Boguszewskiej, po świetnej akcji zespołowej na linii Onoszko – Piekarska – Boguszewska. Nie minęło pięć minut a przed dogodną okazją stanęła Duchnowska Martyna, jednak w niewiadomy wszystkim sposób strzał z 5 metrów obroniła bramkarka gospodarzy. Kolejną świetna okazję miała Ula Onoszko, która po indywidualnej akcji wyszła sam na sam z bramkarką i … znów na posterunku świetnie dysponowana golkiperka. Stare Polskie powiedzenie mówi „co się odwlecze to nie uciecze”… po rozegraniu piłki na środku boiska, piłę otrzymała Julka Lasota i w swoim stylu, z ok. 30m huknęła w samo okienko bramki, nie do obrony. Od tego momentu inicjatywę przejął zespół gospodyń. Kilka bardzo groźnych sytuacji przekuło się na bramkę kontaktową na 5 minut przed końcem meczu. Mądra gra naszego zespołu nie pozwoliła na więcej dziewczynom z Ząbek, my zaś w ostatniej minucie meczu, po błędzie indywidualnym przy wyprowadzeniu piłki zdobywamy bramkę na 4:2 i wracamy do Białegostoku z 3 pkt!!!

UKS Ząbkovia Ząbki – KS Włókniarz Białystok 2:4
Szóstko, Boguszewska, Lasota, Onoszko

Skład: Kosowska – Kędzia, Brzózko, Januszkiewicz, Omelianowicz – Lasota, Szóstko, Boguszewska, Piekarska – Duchnowska (Sadowska), Onoszko

PARTNER
SPONSORZY TECHNICZNI
TABELE WYNIKÓW