W ostatniej kolejce rundy zasadniczej Międzywojewódzkiej Ligi Juniorek Młodszych Nasze dziewczyny zremisowały z liderem grupy, zespołem MUKS Praga Warszawa 1:1, dzięki czemu zajęły 4 miejsce w lidze dające możliwość uczestniczenia w tych elitarnych rozgrywkach w przyszłym sezonie bez konieczności gry w barażach.

Mecz rozgrywany na warszawskiej Pradze nie należał do łatwych z kilku powodów – po pierwsze rywal z najwyższej półki (pół roku wcześniej cieszący się z Mistrzostwa Polski w futsalu U16, co rok walczący o medale w każdej kategorii wiekowej, mający w swych szeregach reprezentantki Polski), długa podróż, oraz boisko ze sztuczną nawierzchnią przy ponad 30-stopniowym upale.

Pierwsza połowę lepiej zaczęły gospodynie, które szybko chciały utemperować zapały Naszego zespołu. Po jednej z składnych akcji tracimy bramkę na 1:0 w 13 minucie meczu i … tu gra prażanek się skończyła. Od tego momentu co raz odważniej do głosu zaczęły dochodzić Włókniary, wszystkie składne akcje kończyły się jednak na przedpolu, bądź w rękawicach bramkarki z Warszawy.

Druga połowa to zdecydowana przewaga dziewczyn z Białegostoku. W pierwszych dziesięciu minutach meczu Nasze zawodniczki mogły przesądzić o losach rywalizacji. Najpierw w sytuacji dwie na bramkarkę wyszły Ula Onoszko i Monika Boguszewska, jednak ta pierwsza strzeliła w prost w bramkarza, chwile później po indywidualnej akcji w 100% rehabilitując się Ula, która minęła 3 zawodniczki z Warszawy i strzeliła obok bramkarza. Nie minęły 3 minuty a w sytuacji sam na sam znalazła się Monika Boguszewska, która również przegrała pojedynek z dwojącą się i trojącą bramkarką z Pragi. Kolejną świetną akcję miała Martyna Duchnowska, która po minięciu świetnym zwodem dwóch obrończyń w sytuacji 1×1 strzeliła obok bramki. Sytuacji dużo, skuteczność nie najlepsza, co mogło się zemścić w ostatniej minucie meczu, jednak tuż obok słupka z 18 metrów strzelała napastniczka z Warszawy.

Wynik 1:1 i gra całego zespołu może cieszyć, choć wracamy z lekkim niedosytem. Przy troszkę lepszej skuteczności mogliśmy wywieźć komplet punktów z trudnego terenu lidera. Punkt ten dał nam jednak spokojne utrzymanie w lidze (spada połowa zespołów), a to z kolei otwiera furtkę by w kolejnym sezonie do elitarnego grona najlepszych zespołów młodzieżowych w piłce kobiecej dołączył kolejny klub z Podlasia. Plan jaki założyliśmy przed sezonem został osiągnięty, choć przy bardziej stabilnej formie mogliśmy pokusić się wyjście z grupy i walkę o medale. Przypomnieć należy, że punkty zdobywaliśmy z całą czołówką ligi, zaś jako jedyni traciliśmy ze wszystkimi 3 ostatnimi zespołami.
Gratulacje i wierzymy, że doświadczenie nabyte w rywalizacji z najlepszymi klubami w Polsce szybko zaprocentuje!!!

MUKS Praga Warszawa – KS Włókniarz Białystok 1:1
Onoszko

Skład: Fiedorczuk (Kosowska) – Kędzia, Brzózko, Januszkiewicz, Hryniewicka (Perkowska) – Lasota, Szóstko, Piekarska (Sadowska), Boguszewska – Duchnowska, Onoszko