We wtorek rozpoczęła się 3 kolejka Makroregionalnej Ligi Juniorek Młodszych, Włókniarz Białystok w podbrodnickiej miejscowości Miesiączkowo wygrał 3:2 z KS Unifreeze Górzno, zaś drugi przedstawiciel naszego województwa, Forty Piątnica, ograł u siebie w takim samym stosunku bramkowym Mazovię Grodzisk Mazowiecki.

 

Zespół z Górzna do łatwych rywali nie należał, wzmocniony kilkoma zawodniczkami występującymi na co dzień w seniorskiej I lidze kobiet, postawił bardzo trudne warunki. Dodatkowo, silnie wiejący wiatr nie ułatwiał obu drużynom konstruowanie akcji ofensywnych. Lepiej w mecz jednak weszły Nasze juniorki, które po dwóch szybkich atakach i bramkach Moniki Boguszewskiej, wyszły na prowadzenie, którego nie oddały do końca połowy.

Druga połowa nie mogła rozpocząć się lepiej. Po indywidualnej akcji Hania Tupalska podwyższyła na 3:0, od tego momentu zaczęły się jednak kłopoty. Przeciwniczki uznając, że nie mają nic do stracenia ruszyły do mocnych ataków, zaś Nasze dziewczyny lekko opadły z sił (pierwszy raz w tym roku przyszło im grać na płycie naturalnej, która o tej porze roku jest jeszcze grząska i dość nierówna). Po pięknym strzale z przewrotki przeciwniczki zdobyły bramkę kontaktową, zaś we włókniarki wdarło się niepotrzebne poddenerwowanie. Na 5 minut przed końcowym gwizdkiem rywalki zdołały strzelić bramkę na 3:2 z rzutu rożnego, jednak było to wszystko na co było stać tego dnia zespół z Górzna i to Nasza drużyna mogła cieszyć się z wygranej!!!

Unifreeze Górzno – Włókniarz Białystok 2:3
Boguszewska 2x, Tupalska

 

Skład: Fiedorczuk – Pieszko, Ostaszewska, Jabłońska (Ostasiewicz), Cimochowska, Brzózko, Januszkiewicz (Markowska), Omelianowicz, Boguszewska, Tupalska, Duchnowska.

 

PARTNER
SPONSORZY TECHNICZNI
TABELE WYNIKÓW