Ciężki weekend za nami – wiele emocji, dużo spotkań na wysokim poziomie, wielka impreza, wiele rozczarowań i 12 miejsce w Polsce Naszych dziewczyn!!!

Na Mistrzostwach trafiliśmy do bardzo ciężkiej grupy, przyszło nam się zmierzyć z etatowym uczestnikiem tego typu imprez Bielawianką Bielawa, oraz późniejszym Mistrzem Polski, Pragą Warszawa.

Pierwszy mecz to bardzo dobra gra, a nawet dość spora przewaga Naszego zespołu i… wiele niewykorzystanych sytuacji. Co nie udało się Nam, udało się przeciwniczkom, które między 4, a 6 minutą gry strzeliły nam… 4 bramki. Po takiej bombie ciężko było Nam się podnieść, jedyne na co było nas stać w tym spotkaniu to honorowa bramka Karoliny Szóstko.
Drugi mecz rozpoczął się wręcz identycznie, 3 bardzo dobre, lecz niewykorzystane sytuacje z Naszej strony i… bramka dla Pragi. Od tego momentu Nasz zespół zgasł, a warszawianki jak doświadczony bokser wypunktował nas niemiłosiernie. Jedyne na co było nas stać to bardzo ładna akcja pod koniec meczu i bramka Oli Sokołowskiej. Porażka oznaczała odpadnięcie ze strefy medalowej i walka jeszcze tego samego dnia o miejsca 9-12.

Najpierw przyszło nam rywalizować z zespołem Stradom Częstochowa i mimo iż w pierwszej połowie zespół przeciwnika nie skonstruował ani jednej akcji, przy niezliczonej ilości naszych, po pierwszej połowie… wygrywał 1:0.
Bramka w takich okolicznościach totalnie zabiła Nasz zespół, który załamany bezradnością pod bramkami przeciwników, zupełnie się pogubił. Wynik 1:2 oznaczał, że bez czasu na odpoczynek musieliśmy zagrać szybko się otrząsnąć i rozegrać jeszcze jedno spotkanie. To i wiele innych przyczyn złożyło się że ostatecznie w Mistrzostwach Polski U16 w futsalu kobiet zajmujemy 12 miejsce.
Grupowe:
Włókniarz Białystok – Bielawianka Bielawa 1:4 (Szóstko)
Włókniarz Białystok – Praga Warszawa 1:7 (Sokołowska)
Eliminacje o miejsca 9-12:
Włókniarz Białystok – Stradom Częstochowa 1:2 (Lasota)
Mecz o miejsce 11:
Włókniarz Białystok – Ślęza Wrocław 0:2Nie jet zwycięzcą ten który nie doznał nigdy porażki, lecz ten co umiał się podnieść i dalej walczyć o swoje!!!
Najlepszy WKS – tak jest tak jest tak jest!!!