W środę 11.10.2017 przy rzęsistym deszczu swój ostatni mecz w wojewódzkiej lidze juniorek młodszych rozegrały nasze dziewczyny z rocznika 2002-2004.  Spotkanie to miało decydować, kto na wiosnę reprezentować będzie województwo Podlaskie w centralnym etapie tych rozgrywek.

Nasze dziewczęta miały za sobą wygrane z koleżankami z Bielska 26:0 i Piątnicy 5:1, środowe przeciwniczki zaś w swoim pierwszym meczu pokonały dzielne, choć najmniej ograne dziewczyny z Bielska 10:1, oraz w wyniku walkowera otrzymały 3pkt za mecz z zespołem Fortów Piątnica (na boisku wygrały dziewczyny z pod Łomży 9:0, jednak w drużynie wygranych zagrała zawodniczka nieuprawniona, co zostało zweryfikowane przez Podlaski ZPN na 3:0 na korzyść dziewczyn z Ekosportu), takie wyniki poskutkowały tym, że środowy mecz miał rangę bardzo dużą, bo gra toczyła się o Mistrzostwo województwa, oraz awans do Międzywojewódzkiej Ligi Juniorek Młodszych.

W spotkaniu trener dał odpocząć kilku wcześniej podstawowym zawodniczkom, które następnego dnia miały mecz ligowy z… Ekosportem, tak więc okazję do pokazania swoich umiejętności i  przydatności w zespole miało kilka dziewczyn, młodszych. Mimo mocno niesprzyjającej pogodzie, Nasze dziewczyny szybko chciały wybić z głowy przeciwniczkom myśli o Mistrzostwie. Strzelanie zaczęła Monika Boguszewska po pięknej indywidualnej akcji, gdy minęła 4 obrończynie drużyny przeciwnej, by na koniec strzelić obok bezradnej bramkarki. Kolejna akcja to świetne wejście ofensywne Ani Brzózko i bramka Kasi Zawalich,w dalszej części gry swoje show kontynuowała Monia, która jeszcze dwa razy przed przerwą pokonała bramkarkę.

Po przerwie, mimo kilku roszad w składzie, obraz gry nie uległ zmianie. Swoje bramki strzeliły Zuzia Piekarska (dwie, w tym jedna bezpośrednio z rzutu rożnego), Kasia Januszkiewicz i drugie trafienie w meczu zaliczyła również Kasia Zawalich.

Gratulujemy koleżankom z Ekosportu zajęcia drugiego miejsca w lidze, wszystkim drużynom życzymy awansu za rok, a my zaczynamy przygotowywać się do wiosny, gdzie czekać na nas będą najlepsze ekipy w Polsce.

Ekosport Białystok – Włókniarz Białystok 0:8
Boguszewska 3x, Zawalich 2x, Piekarska 2x, Januszkiewicz
 
Tabela:
1. Włókniarz Białystok 9pkt 39-1
2. Ekosport Białystok 6pkt 13-9
3. Forty Piątnica 3pkt 7-8
4. MOSiR Bielsk Podlaski 0pkt 1-42
PARTNER
SPONSORZY TECHNICZNI
TABELE WYNIKÓW