pzpnNie udało się naszym juniorkom awansować do dalszej rundy Klubowych Mistrzostw Polski U-16. W turnieju rozegranym na naszych boiskach za PG 16 przy ulicy Sokólskiej , musieliśmy uznać wyższość starszych i bardziej doświadczonych koleżanek z Lublina i Białej Podlaskiej.

W pierwszym meczu turnieju los skrzyżował Nas przeciwko drużynie Widoku Lublin. Widok to zespół złożony z dziewczyn z rocznika 2001-2002, mający w swoich szeregach jedną reprezentantkę Polski U-15, oraz kolejną zawodniczkę do tej kadry pretendującą. Początek meczu pokazał że łatwo nie będzie, raz po raz odpierając ataki przeciwniczek, jednak najbardziej dogodną sytuację do strzelenia bramki na 1:0 miała nasza pomocniczka, wychodząc sam na sam z bramkarką przyjezdnych, niestety chybiła.

GALERIA ZDJĘĆ

 

Sytuacja ta szybko się zemściła i kilka minut później po zamieszaniu w polu karnym po rzucie rożnym, najprzytomniej zachowała się napastniczka Widoku i otworzyła wynik spotkania. Radość ta nie trwała długo gdyż po zaledwie 5 minutach było 1:1. Na samotny rajd przez połowę boiska zdecydowała się Karolina Omelianowicz, mijając jak tyczki obrończynie i strzelając obok bramkarza. Odpowiedź z drugiej strony jednak również była szybka, błąd i brak zdecydowania bloku obronnego z zimną krwią wykorzystała bardzo szybka i sprytna napastniczka drużyny z Lublina. Druga połowa to ciągłe ataki naszego zespołu, jednak bez skutku. Mądrze grające przeciwniczki pokazały naszym nieopierzonym juniorkom na czym polega inteligentna a momentami wręcz brawurowa gra „na dowiezienie” wyniku. Sztuka ta udała im się dzięki czemu prawie zagwarantowały se awans do następnej rundy. Wynik 1:2 wstydu nie przynosi, jednak mały niedosyt pozostaje, gdyż słabsze nie byłyśmy.

Drugi mecz to starcie ze zdecydowanym faworytem tych eliminacji, zespołem AZS Biała Podlaska. Wystarczy nadmienić że zespół ten rok w rok jest w czołówce w każdej kategorii, pierwszy zespół gra w 1 lidze, a w szeregach juniorek, przeciwko którym przyszło nam konkurować, były 4 dziewczyny notorycznie powoływane do kadry Polski. Mecz mimo wszystko zaczęliśmy odważnie i pewne siebie, wyszliśmy z podejściem że każda udana akcja, przeciwko takim zawodniczkom to duży sukces. Każdy udany zwód, minięcie przeciwnika, odebranie piłki, nad tymi małymi kroczkami się skupiałyśmy, mając w głębi serca malutką nadzieję na choćby skromną wygraną 1:0 która dawałaby nam awans (we wcześniejszym mecz Biała Podlaska pokonała Widok Lublin 4:0). Jednak warunki fizyczne, poruszanie się po boisku i technika użytkowa przeciwniczek szybko spuściła z nas powietrze i mimo kilku wypadów i dwóch okazji strzeleckich, przeciwniczki szybko pokazały nam nasze miejsce w szeregu strzelając szybko kilka bramek, pokazując na ten moment nasze największe braki i to nad czym powinnyśmy ćwiczyć intensywnie jak najwięcej. Druga połowa o dziwo lekko się wyrównała, zmiany wykonane z obu stron korzystniej zadziałały na nasz zespół który… wygrał drugą połowę 1:0, a w całym spotkaniu wynik 1:5, jak najbardziej oddawał to co się działo na boisku.

Cały turniej należy uznać za udany choć lekko pechowy. Doświadczenie zdobyte w tą niedzielę bardzo szybko zaprocentuje. Należy się cieszyć że nasze dziewczyny mimo tak krótkiego stażu (trenujące od roku czasu) i przede wszystkim dużo młodsze (zdecydowanie najmłodszy zespół składający się głównie z dziewczyn z rocznika 2002-2003, przy przeciwniczkach z rocznika 2000) nie przestraszyły się przeciwnika, dzielnie walcząc, oraz pokazując że w piłkę grać potrafią. Każdy kolejny trening, czy mecz dodatkowo nas wzmacnia i dodaje jakości. Jeśli w rok można było zrobić taki postęp, dlaczego nie zrobić kolejnego milowego. Za rok będziemy starsze i duuużo mocniejsze, jednak w dalszym ciągu w tej samej kategorii. Tak więc przeciwnik już teraz powoli powinien zacząć się nas obawiać.

Wielkie gratulacje dziewczynom i całemu klubowi, którzy również stanęli na wysokości zadania.

Najlepszy WKS – Tak jest tak jest tak jest!!!

PARTNER
SPONSORZY TECHNICZNI
TABELE WYNIKÓW