W środę 16 maja rozegrany został mecz na szczycie 3 ligi kobiet, gdzie wicelider Włókniarz Białystok, podejmował lidera, Helios Białystok. Jak to w meczach o stawkę, gdzie kolejek do końca sezonu zostało niewiele, a w walce o awans do 2 ligi są aż 3 zespoły, emocji nie brakowało. Nasze dziewczyny stanęły jednak na wysokości zadania, zagrały niesamowicie skutecznie i wygrały 5:1.

Pierwsza połowa, to wiele niedokładności i walka głównie w środkowej strefie boiska, jednak włókniarki już w pierwszej dogodnej sytuacji otworzyły wynik meczu. W 9 minucie, Kasia Januszkiewicz dośrodkowała w pole karne a tam najprzytomniej zachowała się Julka Borowska. Kilka minut później na strzał z ok 20 metrów zdecydowała się Monika Boguszewska, jednak świetna interwencją popisała się bramkarka gospodyń. Od tego momentu lekką przewagę osiągnęły przeciwniczki, jednak poza rzutem wolnym na 17 metrze boiska przy linii końcowej i strzale ponad bramką Magdy Kosowskiej, nie stworzyły wielkiego zagrożenia.

Początek drugiej połowy to znów lekka niedokładność z Naszej strony i próby kontrataków Heliosa. W 50 minucie było już 2:0, na bezpośredni strzał z rzutu rożnego zdecydowała się Ula Onoszko. Ten wynik troszkę za bardzo rozluźnił Naszą drużynę, która chwilę po bramce strzelonej, straciła gola na 2:1… również z rzutu rożnego. Sytuacja ta podziałała jak płachta na byka na młodych włókniarkach, które ruszyły do przodu i w ostatnich 10 minutach strzeliły 3 bramki, a ozdobą meczu było trafienie Oli Kwiatkowskiej z woleja na 4:1.

Gratulacje dziewczynom, które mimo iż nie grały wielkich zawodów, udało się odnieść ważne zwycięstwo przybliżające do upragnionego awansu. Pozostały dwie kolejki do końca sezonu i wszystko jest w rękach i nogach tylko i wyłącznie ich, a nam wszystkim zostaje tylko trzymać kciuki i mocno dopingować Nasze utalentowane zawodniczki!!!

DTS Helios Białystok – Włókniarz Białystok 1:5
Borowska, Onoszko, Kwiatkowska 2x, Lasota

Skład: Kosowska (Fiedorczuk) – Kędzia, Makarska, Jakimiuk, Januszkiewicz (Brzózko) – Boguszewska (Piekarska), Lasota, Szóstko (Duchnowska), Borowska (Omelianowicz) – Kwiatkowska, Onoszko