W niedzielę 28.05.2017r na boisku przy ul. Sokólskiej odbyła się ostatnia kolejka III Ligi kobiet w której zmierzyły się ze sobą dwa zespoły z Białegostoku, Włókniarz i Ekosport. W roli faworyta należało upatrywać Nasze dziewczyny z racji choćby doświadczenia, czy tabeli ligowej, w której mieliśmy 12pkt przewagi.

Od początku meczu zauważalna była większa dojrzałość w rozgrywaniu i konstruowaniu akcji gospodyń, które już w 12 minucie po ładnej zespołowej akcji i pięknym strzale z dystansu objęły prowadzenie za sprawą Julki Lasoty. Przyjezdne próbowały się odgryźć ze stałych fragmentów, jednak zarówno rzuty rożne jak i rzut wolny z ok. 25m od naszej bramki nie sprawiły zbytniego niebezpieczeństwa. To czego nie udało się gościom, udało się Włókniarkom, dobrze dysponowana tego dnia Zuzia Piekarska przeprowadziła piękną akcję skrzydłem i dośrodkowała na przysłowiowy nos do Uli Onoszko, która mimo iż stała sama przed bramkarką…trafiła w słupek, lecz przy dobitce Olgi Fiedorczuk, goalkiperka Ekosportu nie miała już żadnych szans. Mimo jeszcze kilku świetnych okazji z Naszej strony, jak choćby sytuacja sam na sam Gabrysi Kędzi, wynik do przerwy już się nie zmienił.2:0

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił, spokojne i dokładne rozgrywanie akcji z Naszej strony, jedna groźna sytuacja gości (gdzie oko w oko z naszą bramkarką znalazła się boczna pomocniczka przeciwniczek, która z ostrego kata strzeliła jednak niecelnie) i dwie kolejne bramki gospodyń. Najpierw po akcji lewym skrzydłem pięknego loba strzeliła Zuzia Piekarska, następnie kilka minut później w sytuacji sam na sam z bramkarką sytuacji nie zmarnowała Gabrysia Kędzia. Wynik końcowy 4:0, jak najbardziej zasłużony.

Do zobaczenia w przyszłym sezonie, gdzie z wzmożoną siłą powalczymy o awans do II Ligi, oby tylko kontuzje nas omijały, bo to największy nasz przeciwnik, z innymi już se poradzimy.

Najlepszy WKS – Tak jest, tak jest tak jest!!!