W niedzielę Nasze seniorki mierzyły się w meczu derbowym 3 ligi kobiet z zespołem Ekosport Białystok. Mimo niesamowitego upału włókniarki zagrały bardzo dobry mecz, pewnie wygrywając to spotkanie 2:0 po debiutanckiej bramce Oli Kwiatkowskiej i pięknym strzale za pola karnego Juli Lasoty.

Pierwsza połowa to niesamowity szturm na bramkę gospodyń, jednak strzały były albo minimalnie chybione, albo na posterunku stała dobrze tego dnia broniąca goalkiperka zespołu Ekosport. Już w pierwszych 5 minutach dwie bardzo dobre okazje miała Ula Onoszko, która jednak strzelała minimalnie niecelnie. w 30 minucie meczu na uderzenie z 40 metrów zdecydowała się Gabrysia Kędzia, która jednak trafiła w spojenie słupka z poprzeczką. Mimo licznych okazji bramka w pierwszej połowie nie padła.

Początek drugiej połowy to wyrównana gra obu drużyn, bez sytuacji z jednej jak i drugiej strony. Z każdą minutą jednak co raz odważniej do głosu zaczęły dochodzić włókniarki. W końcu po jednym z kolejnych składnych ataków, akcji po skrzydle Oli Omelianowicz i precyzyjnym dograniu, w 55 minucie meczu bramkę zdobyła Ola Kwiatkowska, a 5 minut później poprawiła mierzonym strzałem z okolic 30 metra Jula Lasota. W tym momencie ciśnienie zeszło z obu drużyn i zbyt wiele już się nie działo.
Wynik 2:0 pozwala w dalszym ciągu myśleć o awansie i wszyscy mocno w to wierzymy. Już w najbliższą środę o godzinie 17:00 rozegrany zostanie mecz na szczycie tabeli 3 ligi, lider – Helios Białystok, z wiceliderem Włókniarz Białystok . Już teraz gorąco zapraszamy wszystkich kibiców na Stadion Miejski w Białymstoku.

Ekosport Białystok – Włókniarz Białystok 0:2