W sobotę swój kolejny mecz w III lidze kobiet rozgrywały Nasze seniorki. Tym razem poniosły porażkę na własnym boisku 0:2 ze spadkowiczem z II ligi, zespołowem Fortów Piątnica.

Początek meczu zupełnie nie wskazywał, że na tarczy schodzić będzie akurat Nasz zespół. Gra toczyła się głownie w środkowej strefie boiska, a jak już piłka trafiała w pole karne to pod bramkę gości. Kilka dobrych dośrodkowań, składnych akcji jednak nic nie dały z dobrze grającą linią obrony gości. To czego nie udało się Naszemu zespołowi, udało się dziewczynom z pod Łomży. W 27 minucie meczu, po dość niepotrzebnym, niewymuszonym faulu nieco ponad 30 metrów od naszej bramki piłkę ustawiła zawodniczka Fortów i huknęła w samo okienko.

Druga połowa to próba wrócenia do gry, odzyskania własnego rytmu, jednak pozwolić na to nie dawała dobrze spisująca się tego dnia defensywa przyjezdnych. Goście ograniczyli się do wybijania z rytmu Nasze ataki i wyprowadzanie groźnych kontr. Po jednej z nich kolejny strzał określany „strzałem życia” popisała się prawa pomocniczka Fortów i było 0:2.

Zasłużone zwycięstwo gości, gdyż tego dnia grali po prostu mądrze taktycznie i przede wszystkim skutecznie zarówno w obronie jak i ataku. Nasz zespół jednak nie zamierza się poddawać i już w środę udowodni, że to był tylko wypadek przy pracy. Potencjał tego zespołu jest niesamowity, wystarczy dopracować kilka szczegółów, a maszynka ruszy i będzie nie do zatrzymania.

Zapraszamy już w czwartek na boczne boisko Stadionu Miejskiego w Białymstoku o godzinie 17:30. Derby Białegostoku Ekosport Białystok – Włókniarz I Białystok.