W ostatnią niedzielę Nasze seniorki rozegrały 13 kolejkę II Ligi Kobiet. Mimo długiego okresu bezsilności i nieskuteczności w wykańczaniu akcji ofensywnych, w końcu udało się przełamać niemoc strzelecką. Po bramce Oli Omelianowicz pokonaliśmy Wilgę Garwolin 1:0 dzięki czemu nie sprawiliśmy niespodzianki i 3 punkty powędrowały z powrotem do Białegostoku.

 

 

Każdy inny wynik, jak Nasza wygrana, uznany byłby za dużą niespodziankę. Włókniarki przed ta kolejką plasowały się na 6 pozycji, zaś przeciwniczki okupują strefę spadkową, jednak jak się później okazało, tanio skóry nie sprzedały.

W pierwszej połowie zdecydowanie dłużej utrzymywaliśmy się przy piłce, jednak nie przynosiło to żadnych konkretnych korzyści zespołowi. Bardzo dobrze zorganizowana obrona gospodyń rozbijała każde próby zagrożenia bramki, dopiero pod koniec połowy udało się przeprowadzić składną akcję, gdzie oko w oko z bramkarką stanęła Monika Boguszewska, ta jednak strzeliła obok.

W drugiej połowie, z każdą minutą gospodynie zmuszone do biegania za piłką słabły co owocowało wieloma sytuacjami dla Naszego zespołu, w tym kilka sytuacji 1 na 1 z bramkarką, która tego dnia miała przysłowiowy „dzień konia”. Przełamanie nadeszło na 10 minut przed końcem meczu, gdy na soczysty strzał z dystansu, który wylądowała w samym okienku bramki, zdecydowała się Ola Omelianowicz, tym samym dając Nam cenne 3 punkty. i awans na 5 miejsce w lidze.

 

Wilga Garwolin – Włókniarz Białystok 0:1
Omelianowicz

Skład: Fiedorczuk – Sokołowska, Omelianowicz, Jakimiuk, Konończuk, Szóstko, Kalisz, Piekarska (Szmitka), Boguszewska, Kopeć (Sadowska), Duchnowska.

 

PARTNER
SPONSORZY TECHNICZNI
TABELE WYNIKÓW