W niedzielę odbyły się dwa mecze Naszych zespołów seniorek. W I lidze futsalu, na inaugurację przyszło nam się zmierzyć w derbach Białegostoku z drużyną Heliosa, zaś na trawie w III lidze kobiet rezerwy grały z drużyną Ekosportu.

I Liga Futsalu kobiet – debiutancka wygrana na inaugurację!!!
W pierwszej kolejce I ligi futsalu los przydzielił nam na tak zwane „dzień dobry” nie małe ciasteczko. Już na inaugurację ligi, gdzie jesteśmy kompletnym debiutantem przyszło nam się mierzyć w derbach miasta z bardzo doświadczoną drużyną Heliosa Białystok.

Mimo obaw przed tak zwaną tremą debiutanta mecz rozpoczęliśmy z wysokiego C, bo już w pierwszej minucie prowadziliśmy 1:0 po świetnej zespołowej akcji i bramce Karoliny Szóstko. W 3 minucie było już 2:0 po kolejnej składnej akcji i bramce Oli Sokołowskiej. Kilka niewykorzystanych sytuacji z Naszej strony i bardzo groźne kontry doświadczonych starszych koleżanek i po 10 minutach gry wynik się odwrócił, zrobiło się 2:3. Nasze dziewczyny jednak tego dnia miały tyle jakości i pewności siebie, że szybko odrobiły straty i na przerwę schodziliśmy z wynikiem po bramkach Julki Kowrach i Zuzi Piekarkiej.

Druga połowa zaczęła się podobnie jak pierwsza, 12 sekunda i dość szczęśliwa bramka samobójcza, jednak kolejne minuty to w dalszym ciągu przewaga taktyczna Włókniarek. Od 10 minuty drugiej połowy co raz większą przewagę zaczęły mieć goniące wynik gospodynie, czego efektem były… 3 strzelone bramki, z naszej strony tylko jedna, co po raz kolejny dawało remis. Czas wzięty przez trenera, chwila oddechu i uspokojenia pozwoliły Naszym wojowniczkom wrócić do siebie. Bramka strzelona na 3 minuty przed końcem meczu przez Lenkę Trofimiuk, dał prowadzenie, którego nie daliśmy sobie wydrzeć do końca.

Zwycięstwo w tak dramatycznym, stojącym na wysokim poziomie meczu derbowym, był tak zwaną truskawką na torcie bardzo udanego weekendu. Należy pochwalić obie drużyny, gdyż była to zdecydowanie dobra reklama piłki kobiecej. Wiele, wiele pięknych akcji, dużo bramek, kilka świetnych interwencji i niesamowite emocje, gdzie kibic do końca spotkani nie mógł być pewien końcowego wyniku. SUPER i oby więcej taki meczy!!!

Drużynie Heliosa życzymy powodzenia w kolejnych meczach i do zobaczenia w rewanżu na naszej hali na Świerkowej!!!

Helios Białystok – Włókniarz Białystok 6:7

Szóstko, Sokołowka2x, Kowrach, Piekarka, Trofimiuk, bramka samobójcza

III Liga kobiet – premierowa wygrana Włókniarza II

Niesamowitą niespodziankę sprawił Nasz młodszy zespół seniorek na trawie. W meczu 3 ligi kobiet przeciwko Ekosport Białystok, dziewczyny w większości złożone z rocznika 2004-2005 wygrały 2:1!!!

Pierwsza część pierwszej połowy to nieudane próby zagrożenia naszej bramki zespołu gości i bardzo groźne kontrataki z Naszej strony. Po składnej akcji, pięknym dośrodkowaniu piłki z prawej strony boiska przez Weronikę Skurską, bramkę strzeliła Wiktoria Hryniewicka. Od tego momentu przeciwniczki osiadły, a młode „Dzikie Koty” zaczęły co raz dłużej utrzymywać się przy piłce, rozgrywać i śmielej atakować. Przyniosło to efekt w postaci drugiej bramki autorstwa Hani Tupalskiej, świetną akcję indywidualną przeprowadziła Monika Boguszewska, która minęła 3 zawodniczki i zagrała prostopadłą piłkę do wbiegającego ze skrzydła Tupalka.

Początek drugiej połowy wyglądał dość sennie w naszym wykonaniu, jednak znakomicie pisywała się linia obrony, która niszczyła każde zagrożenie w okolicach pola karnego. Na 15 minut przed końcem mecz przeciwnik strzelił bramkę po rzucie rożnym i lekkiego gapiostwa przy kryciu z naszej strony. Zupełnie niepilnowana zawodniczka drużyny przeciwnej po dośrodkowaniu z narożnika boiska, przyjęła piłkę na 4 metrze od bramki i oddała strzał. Rozgrywające bardzo dobre zawody dziewczyny z bloku defensywnego nie dały jednak wbić sobie więcej bramek, dzięki czemu odnieśliśmy pierwsze ligowe zwycięstwo.

Pochwalić należy cały zespół za dojrzałość taktyczną i odpowiedzialność w obronie, oraz mądrość, finezję i polot w ataku. Widać, że z każdym meczem dziewczyny grają co raz dojrzalej, odpowiedzialniej i konsekwentniej.