Tuż przed zamknięciem okienka transferowego w klubach Ekstraligi Kobiet, które trwa do końca lutego, doszło do  zaskakującego ruchu ze strony Wicemistrza Polski – Górnika Łęczna. Klub z województwa Lubelskiego, który ma ambitny cel zdobycia Mistrzostwa Polski pozyskał na zasadzie wypożyczenia zawodniczkę Naszego Klubu Helenę Trofimiuk.

 

Górnik Łęczna to Wicemistrz Polski, aktualnie w lidze zajmuje drugie miejsce (ustępuje jedynie Naszemu partnerowi KKPK Medykowi Konin tracąc do rywala 2 punkty po rundzie jesiennej). W swoim składzie ma 9 reprezentantek Polski. Nasza zawodniczka została włączona do ścisłej osiemnastki meczowej zespołu z lubelszczyzny.

 

Popularna Lenka to nie tylko najstarsza (a mimo to wciąż młoda bo zaledwie 21 letnia) zawodniczka w naszej drużynie. Była jedną z pierwszych kobiet biegających po naszych boiskach. To między innymi ona wystąpiła w pierwszym oficjalnym meczu KS Włókniarz Białystok, była z nami od pierwszego treningu i jak mało kto wie ile się zmieniło od tamtego czasu…

Z tamtej drużyny zostały miłe wspomnienia, Lenka jednak wytrwale trenowała, nie raz i nie dwa doznając goryczy porażek, kontuzji, czy chwil zwątpienia. Nie zważając jednak na przeciwności losu, zawsze wierzyła, że to co robi i kocha ma sens, oddając się w 100% drużynie, dążąc do sobie obranego celu.

W tym sezonie Lenka była Naszą czołową zawodniczką zarówno w 3 lidze kobiet na trawie, jak również w I lidze futsalu. Wnosiła wiele serca oraz dużą dawkę doświadczenia. Wzór na treningach, przykładna poza boiskiem, w końcu dostała swoją szansę w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce.

Szkolenie w Naszym klubie zaczyna przynosić wymierne efekty nie tylko w rozgrywkach młodzieżowych, lecz również w piłce seniorskiej. Helena to już druga wychowanka Włókniarza Białystok, która będzie biegała po boiskach Ekstraligi. W Unifreeze Górzno z powodzeniem występuje Agnieszka Garbowska.

Powodzenia Lenka!!!

PARTNER
SPONSORZY TECHNICZNI
TABELE WYNIKÓW