Ogromny sukces młodych piłkarek Włókniarza na MMP. W Toruniu o włos od podium

Ogromny sukces młodych piłkarek Włókniarza na MMP. W Toruniu o włos od podium

2016.02.23 07:56
Ogromny sukces odniosły młode piłkarki Włókniarza Białystok. Na zakończonych Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Kobiet w Futsalu do lat 14, które odbyły się w Toruniu, klub z Podlasia zajął czwarte miejsce.

– Nasz zespół był jedną z najmłodszych drużyn, w swoim składzie nie mieliśmy żadnej dziewczyny z rocznika 2001. Za rok możemy pojechać identycznym, a nawet wzmocnionym składem, więc ruszymy już nie jako kopciuszek, a jako jeden z faworytów. W tych mistrzostwach byliśmy „czarnym koniem” – mówi szkoleniowiec białostoczanek Marcin Augustynowicz.


Trener Włókniarza, jak sam przyznaje, celem minimum było wyjście z grupy.

– Moim marzeniem było wyjście z grupy i taki cel postawiłem dziewczynom, zaznaczając, że nie mamy nic do stracenia. To, że zdobyliśmy 4. miejsce w Polsce, jest wielkim sukcesem całego klubu. Dziewczynom naprawdę należą się słowa uznania – dodaje Augustynowicz.

Włókniarz był o krok od podium.

– Miejsca 1 i 2 – na chwilę obecną – były poza zasięgiem, od początku zarezerwowane były dla zespołów Bronowianki Kraków i Pragi Warszawa i to trzeba sobie powiedzieć wprost. Jednak te drużyny to zupełnie inna bajka, nie dość, że są to kluby o dużej tradycji w kobiecej piłce, to… dodatkowo zostały zasilone najlepszymi zawodniczkami ze swojego województwa. Co do zespołu z Głogówka – tego meczu najbardziej szkoda, gdyż ta drużyna jak najbardziej w naszym zasięgu, ale widać było, że zabrakło nam już trochę sił – kończy trener białostoczanek.

 

 

źródło: www.bialystokonline.pl

PARTNER
SPONSORZY TECHNICZNI
TABELE WYNIKÓW