W niedzielę 25.03 w Warszawie obył się I Ogólnopolski Turniej Piłki nożnej dziewcząt, organizowany przez aktualnego Mistrza Polski, zespół Ząbkovi Ząbki. Zawody te, z racji uczestników (Mistrz Polski, Wicemistrz Polski i sami Mistrzowie wojewódzcy) okrzyknięte zostały nieoficjalnymi Mistrzostwami Polski w kategorii U-14. I miejsce i tytuł wywalczyły Nasze Włókniarki!!!

Idea zawodów była jedna, rozegrać Mega turniej, w Mega obsadzie, w roczniku, który w tym roku jest nieco odstawiony na boczny tor, z racji przejścia z wieku młodziczek do juniorek. Gospodarz jak zawsze nie zawiódł, świetna organizacja, świetne zespoły i duże nagrody dodatkowo podniosła rangę zawodów. Turniej odbył się na warszawskim Bemowie na sztucznej nawierzchni pod balonem.  każdy mecz trwał 2x10min, a grano systemem 8 zawodniczek na boisku + bramkarz, a więc typowo młodziczkowo.

 

Turniej stał na bardzo wysokim poziomie i w każdym meczu o zwycięstwie decydowały detale, a najwięcej argumentów tego dnia miał Nasz zespół. W polu pokonanych zostawiliśmy takie zespoły jak Ząbkovia Ząbki (Mistrz woj. mazowieckiego, Mistrz Polski), SMS Łódź (Mistrz woj. Łódzkiego Wicemistrz Polski), Tęcza Bydgoszcz (mistrz województwa kujawsko-pomorskiego dodatkowo wzmocniona kilkoma zawodniczkami z innych klubów, występującymi w kadrze wojewódzkiej), Olimpia Szczecin (mistrz woj. zachodniopomorskiego).

Mamy nadzieję że wielki sukces naszej młodzieży z tego weekendu przeniesie się na dobre wyniki na Finałach Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-14 w futsalu, które ruszają już 3-4.03 w Grodzisku Mazowieckim.

Wyniki:
KS Włókniarz Białystok – Tęcza Bydgoszcz 2:0 (Duchnowska, Onoszko)
KS Włókniarz Białystok – Olimpia Szczecin 1:0 (Tupalska)
KS Włókniarz Białystok – Ząbkovia Ząbki 2:1 (Onoszko 2x)
KS Włókniarz Białystok – SMS Łódź 0:0

Klasyfikacja końcowa:
1. KS Włókniarz Białystok
2 Ząbkovia Ząbki
3. SMS Łódź
4. Olimpia Szczecin
5. Tęcza Bydgoszcz

PARTNER
SPONSORZY TECHNICZNI
TABELE WYNIKÓW