W środę obył się kolejny mecz w ramach 3 ligi kobiet, w pojedynku o fotel lidera zdecydowanie i w pełni zasłużenie Włókniarz Białystok pokonał lokalnego rywala, Helios Białystok 8:1 i na dwie kolejki przed końcem sezonu wskoczył na czoło.

Pojedynek ten miał ogromne znaczenie w kontekście układu w tabeli i ewentualnej walki o awans do 2 ligi. Obie drużyny przed tym spotkaniem miały taką samą ilość punktów, jednak w korzystniejszym układzie były przyjezdne, które w małej tabeli (wyniki meczy bezpośrednich pomiędzy zainteresowanymi zespołami) prowadziły 3 punktami. W tej potyczce Włókniarki interesowała tylko wygrana.

Od pierwszych minut z wielka pasją, zaangażowaniem i niesamowitą dojrzałością, ruszyły na przeciwniczki Nasze dziewczyny. Przyniosło to efekt już w 4 minucie meczu, po podaniu Uli Onoszko bramkę strzeliła Monika Boguszewska. Chwilę później kolejne świetne dośrodkowanie i po kolejnych 4 minutach na 2:0 podwyższyła Julia Borowska. Przeciwniczki, niby uśpione, bardzo szybko odpowiedziały bramką kontaktową w 10 minucie. Stracona bramka podziałała jak płachta na byka na Nasz zespół. W przeciągu kolejnych 8 minut dziewczyny strzeliły 3 bramki (Marta Jakimiuk, oraz dwukrotnie Julia Lasota). 5:1 po pierwszej połowie, wynik bardzo wysoki, jednak absolutnie zasłużony.

W drugiej połowie tempo wyraźnie spadło. Gospodynie będące pewne wygranej nieco zwolniły, będąc myślami już przy sobotnim meczu z Fortami Piątnica. Trenerzy dokonali kilku roszad, a w dziewczynach widoczne było rozluźnienie. Nie przeszkodziło to jednak na zdobycie kolejnych trzech bramek. Swoje show rozpoczęła Ola Kwiatkowska, która dwukrotnie pokonała bramkarkę gości, a kropkę nad ‚i” postawiła Martyna Duchnowska, tym samym ustalając wynik meczu na 8:1.

Wygrana dała fotel lidera Włókniarzowi Białystok, jednocześnie praktycznie przekreślając szane Heliosa Białystok na awans do 2 ligi. W najbliższą sobotę o godzinie 17:00 na boisku Zespołu Szkół Mechanicznych przy ul. Broniewskiego, podejmiemy zespół Forty Piątnica, które jako jedyne mogą jeszcze Nam zagrozić. Przy wygranej, bądź remisie będziemy mogli otwierać szampany. Już z tego miejsca serdecznie wszystkich zapraszamy!!! Bądźcie z nami w tej jakże ważnej, historycznej chwili. Wspierajcie i kibicujcie!!!
Najlepszy WKS – Tak jest, Tak jest, Tak jest!!!

Skład: Kosowska – Brzózko, Jakimiuk (Omelianowicz), Kędzia (Januszkiewicz), Makarska – Lasota, Boguszewska, Szóstko (Duchnowska), Borowska, Kwiatkowska, Onoszko (Piekarska)