W niedzielę odbył się mecz rewanżowy Włókniarza Białystok z Kotwicą Kórnik, którego stawką było miejsce w elicie kobiecego futsalu seniorek. W pierwszym spotkaniu, przed tygodniem w Białymstoku padł wynik 2:5, tak więc Nasze dziewczyny musiały dokonać rzeczy niemalże niemożliwej i wygrać różnicą 4 bramek z bardzo doświadczoną drużyną z Wielkopolski.

Mocno zmotywowane białostoczanki chciałby dobrze wejść w mecz i szybko strzelić bramkę, niestety bardzo szybko nadziały się na kontratak i już po 3 minutach widniał wynik 1:0. Riposta był niemalże błyskawiczna, gdyż nie minęła minuta, gdy Ola Sokołowska akcją indywidualną wyrównała. Od tego momentu nastąpiło zbyt duże rozluźnienie i dekoncentracja,co bez skrupułów wykorzystały bardzo doświadczone i ograne przeciwniczki. To co było planem Naszego zespołu, zrealizowały przeciwniczki, które po pierwszej połowie wygrywały 5:1.

Druga połowa to niesamowicie wyrównany pojedynek, gdzie nie brakowało sytuacji z jednej jak i drugiej strony, wielu interwencji bramkarek, oraz czystej sportowej walki. W tej części gry swoje kolejne bramki w futsalu zdobyły Karolina Szóstko i Julka Lasota, przeciwniczki również nie były dłużne, co zaowocowało końcowym wynikiem 8:3.

To już koniec sezonu halowego. Dziewczyny z Naszego klubu wykonały niesamowity postęp jakościowy. Nabyły nieocenionego doświadczenia i pokazały się ze świetnej strony w Polsce, grając ze starszymi, bardzo ogranymi nie tyko na hali zawodniczkami. Pokazały że wielki potencjał jaki w nich drzemie, w dalszym ciągu jeszcze nie został do końca odkryty, a ogranie z tego sezonu futsalowego przeniosą już za miesiąc na trawę.

Wielkie brawa całej drużynie, która osiągnęła niesamowity wynik. Zespół z średnią wieku 15 lat w pierwszym sezonie w I lidze futsalu  wywalczając drugie miejsce, następnie w barażu o najwyższą klasę rozgrywkową w Polsce grając jak równy z równym z zespołem z ekstraligi.
BRAWO ZESPÓŁ!!!

Kotwica Kórnik – Włókniarz Białystok 3:8
Sokołowska, Szóstko, Lasota

 

W tym sezonie w drużynie wystąpiły:
Magdalena Kosowska, Aleksandra Sokołowska, Karolina Szóstko, Julia Lasota, Zuzanna Piekarska, Katarzyna Januszkiewicz, Wiktoria Kędzia, Helena Trofimiuk, Marta Jakimiuk, Martyna Duchnowska, Monika Boguszewska, Julia Kowrach, Emilia Niedźwiecka, Emilia Wicher.

PARTNER
SPONSORZY TECHNICZNI
TABELE WYNIKÓW