W ostatnich dniach niezwykle dużo pozytywnych zdarzeń działo się w Naszym Klubie. Po wielu latach i próbach, po świetnym meczu, Nasze seniorki awansowały do II Ligi Kobiet, zaś tydzień później młodziczki grały w Finałach Mistrzostw Polski w Łodzi, gdzie ostatecznie zajęły 7 miejsce!!!

KS Włókniarz Białystok – Forty Piątnica 6:0 – II Liga WKS!!!

W meczu na szczycie tabeli, który miał decydować o tym kto awansuje do II ligi, Nasze seniorki zdominowały mecz i udowodniły, że nikt inny, tyko One zasługują na ten awans. Mecz z Fortami Piątnica wyglądał dość jednostronnie, choć groźne przeciwniczki starały się jak mogły odgryzać kontratakami.

Strzeleckie popisy zaczęła w 13 minucie meczu kapitanka, Julka Lasota, która wykorzystała świetne podanie od Oli Kwiatkowskiej. Osiem minut później niesamowitą bramkę po indywidualnej akcji zdobyła Ula Onoszko, jej strzał z dystansu w samo okienko bramki, to stadiony świata. Lasota nie chciała być dłużna, w 35 minucie meczu również popisała się kapitalnym strzałem z dystansu. 3:0 do przerwy to był nokaut, ale Naszym wygłodniałym dziewczynom tego było w dalszym ciągu mało.

W drugiej połowie na solową akcję zdecydowała Karolina Szóstko, która idealnie obsłużyła Olę Kwiatkowską, dzięki czemu w 5o minucie był 4:0. Dwadzieścia minut później, błąd defensywy wykorzystała Zuzia Piekarska, a na dwie minuty przed końcem spotkania wynik meczu na 6:0 ustaliła Ola Omelianowicz.

KS Włókniarz Białystok – GKS Forty Piątnica 6:0
Lasota 2x, Onoszko, Kwiatkowska, Piekarska, Omelianowicz

Skład: Kosowska – Kędzia, Makarska (Januszkiewicz), Brzózko, Jakimiuk – Lasota, Boguszewska, Szóstko (Omelianowicz), Borowska (Duchnowska), Onoszko, Kwiatkowska (Piekarska).

7 miejsce młodziczek w Finałach Mistrzostw Polski U-13 w Łodzi

Nasze młodziczki w dniach 7-10.06 w Łodzi rywalizowały w Finałach Międzywojewódzkich Mistrzostw Polski Młodziczek U-13.  Samo dostanie się do ścisłej ósemki było nie lada osiągnięciem nie tylko dla nich, ale całego Klubu. W grupie A zmierzyliśmy się z zespołami SMS Łódź, 4 Respect Krobia, oraz UKS 3 Jelna Staszówka.

W pierwszym meczu z SMS Łódź widać było mocną tremę, co przełożyło się na widowisko sportowe na boisku. Mimo kilku sytuacji z obu stron, żaden zespół nie zdołał strzelić bramki i mecz zakończył się wynikiem 0:0

W drugim meczu przyszło Nam się zmierzyć z Mistrzem z woj. Wielkopolskiego – 4 Respect Krobia. Mecz rozgrywany w niesamowity żar, nie pomagał żadnemu z zespołów. Mało było sytuacji bramkowych, składnych akcji. Kiedy oba zespoły zaczynały godzić się z myślą o podziale punktów, w doliczonym czasie drugiej połowy tracimy bramkę z rzutu rożnego i tym samym mocno komplikujemy swoją sytuację.

Do trzeciego meczu mieliśmy noc na przetrawienie pechowej porażki z Krobią. Duża koncentracja i chęć pokazania, że podlasie również umie grać dobrze w piłkę przyniosło świetny mecz. Przeciwnik, UKS „3” Jelna Staszówka, mimo iż miał już zapewniony awans (wygrane z 4 Respect 2:1 i SMS Łódź 3:1) nie zamierzał odpuszczać i cały mecz grał w najsilniejszym składzie. To co działo się na boisku to istny rollercoaster… Najpierw na 1:0 trafia Wiktoria Hryniewicka, 2 minuty później tracimy dość pechową bramkę na 1:1 (po strzale z dalszej odległości), to nas jednak nie załamuje i chwilę później na 2:1 znów trafia Wiktoria. Nie mija 5 minut i znów po rzucie rożnym przeciwnik wyrównuje. W drugiej połowie Wiki znów strzela, jednak UKS „3” strzela bezpośrednio z rzutu wolnego. Pod koniec meczu, gdy wszystko stawiamy na jedna kartę tracimy bramkę na 3:4 i niestety nie awansujemy do półfinałów.

W meczu eliminacyjnym o miejsca po bardzo dobrym i wyrównanym meczu przegrywamy 2:0 z AZS Wrocław, gdzie obie bramki po raz kolejny tracimy pod koniec drugiej połowy.

W meczu o miejsce 7, ostatniego dnia turnieju dziewczyny pokazały, że nie tylko potrafią grać ale i wygrywać. Mecz z Olimpią Szczecin, mimo iż zaczął się nieszczęśliwie (bramka z rzutu rożnego w 2 minucie meczu), to pokazał jak silny jest Nasz zespół. Od straty bramki w pełni zdominowaliśmy przeciwnika strzelając seriami jak na paintballu. Wynik 6:1 mówi sam za siebie.

Gratulacje zwycięzcom – zespołowi AZS PSW Biała Podlaska, oraz wszystkim zespołom, którym udało się dostać do tego finału. Droga nie była łatwa, bo należało przejść wiele etapów i wygrywać z naprawdę dobrymi zespołami. Doświadczenie zdobyte na takich turniejach musi zaprocentować w przyszłości.